Izraelský premiér zúri: Boľševický hon médií, vymývajú ľuďom mozgy!

31. 1. 2017 15:14

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tvrdo zúčtoval s ľavicovými médiami. Zúri, pretože je presvedčený, že naňho tieto médiá organizujú „boľševický lov“. Izraelský premiér teraz musí riešiť ďalší problém. Ozvalo sa totiž Mexiko...

Izraelský premiér zúri: Boľševický hon médií, vymývajú ľuďom mozgy!
Foto: SITA
Popis: Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu ocenil nápad 45. prezidenta USA Donalda Trumpa na postavenie múra medzi Spojenými štátmi a Mexikom. „Prezident Trump má pravdu. Keď som postavil múr pozdĺž južných hraníc Izraelu, zastavil som ilegálnu imigráciu. Veľký úspech! Skvelý nápad!“ napísal izraelský predseda vlády na sociálnej sieti Twitter. Tým však premiér židovského štátu značne pobúril Mexiko, ktoré teraz prišlo so žiadosťou o vysvetlenie. Netanjahu viní médiá z rozpútania diplomatickej krízy. Informuje o tom server denníka The Jerusalem Post.

Počas prejavu v izraelskom parlamente obvinil ľavicová médiá, že jeho tweet skreslili. Mexické ministerstvo zahraničia vyjadrilo nad týmto tweetom zdesenie, sklamanie a nesúhlas. Mexický minister zahraničia Luis Videgaray Caso požiadal vládu izraelského štátu o vysvetlenie. Nespokojnosť vyjadrila aj židovská komunita v Mexiku. Pre Netanjahua je to o to nepríjemnejšie, že táto komunita sa vyjadruje k verejným otázkam len zriedka.

Izraelský premiér tvrdí, že z pár slov na sociálnej sieti urobili ľavicové médiá obrovský problém. Ale veľmi ho to neprekvapilo, keďže je presvedčený, že sú proti nemu dlhodobo zaujaté.

„Ľavicové médiá spustili boľševický lov, neštítia sa vymývaniu mozgov a pokúšajú sa takmer o atentát proti mne a mojej rodine. Deje sa to každý deň aj každú noc. Na to, čo vytvárajú, nenachádzam iné označenie ako ,falošné správy‘ namierené proti nám,“ hneval sa premiér.

V prejave potom uistil Mexiko, že vždy stál a stojí o to, aby mal Izrael s krajinou dobré vzťahy, pričom ich rozhodne nechce poškodiť.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Absudné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

17:58 VIDEO Absudné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

Jaroslav Naď z OĽaNO si nie je vedomý, že by spáchal trestný čin ohrozovania utajovanej skutočnosti.…