Izrael zamietol americkej študentke vstup do krajiny

11.10.2018 12:05

Izraelský minister verejnej bezpečnosti Gilad Erdan bráni postup svojej krajiny voči americkej študentke, ktorej zamietli vstup do Izraela pre podozrenie z podpory palestínskej kampane na bojkot židovského štátu. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Izrael zamietol americkej študentke vstup do krajiny
Foto: Hans Štembera
Popis: Izraelská vlajka

Dvadsaťdvaročná Lara Alqasemová pristála minulý týždeň na Medzinárodnom letisku Bena Guriona v izraelskom Tel Avive s platnými študentskými vízami. Podľa denníka The New York Times chcela v Izraeli študovať na univerzite. Vstup do krajiny jej však zamietli a nariadili jej deportáciu na základe podozrenia, že podporuje bojkotové hnutie.

Alqasemová bola v USA členkou študentskej organizácie na podporu Palestíny, ktorá bojkotuje spoločnosti spolupracujúce s Izraelom, napísal The New York Times.

Erdan zdôraznil, že Izrael urobí všetko, čo je podľa neho správne, na ochranu bezpečnosti krajiny. Pre agentúru AP povedal, že krajina má právo rozhodnúť, kto prekročí jej hranice.

Prípadom sa zaoberá súd v Tel Avive, na ktorý Alqasemová podala sťažnosť, v ktorej vyhlásila, že nemá v úmysle zúčastniť sa na aktivitách spojených s bojkotom a ani neplánuje navštíviť palestínske územie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vybuchne časovaná ´eurobomba´?  Ústavný súd má už len týždeň

0:00 Vybuchne časovaná ´eurobomba´? Ústavný súd má už len týždeň

Ak Ústavný súd do týždňa nerozhodne, zlý zákon o voľbách do europarlamentu spôsobí problémy Kresťans…