Ivan Mikloš opäť ministrom financií? To nie je žart, na Ukrajine...

23. 3. 2016 10:39

Zdá sa, že kariéra bývalého vicepremiéra a ministra financií vlády Mikuláša Dzurindu Ivana Mikloša sa zďaleka nekončí. Slovenskej politike dal síce zbohom, no podľa niektorých informácií sa mu rysuje kreslo ministra financií na Ukrajine. Oslovili sme aj samotného Mikloša.

Ivan Mikloš opäť ministrom financií? To nie je žart, na Ukrajine...
Foto: Peter Števkov
Popis: Ivan Mikloš
reklama

Počas minulého roka Mikloš síce slovenskú politiku pomaly opúšťal, no okamžite sa mu pritrafil ďalší lukratívny flek. Stal sa šéfom poradcov ukrajinskej ministerky financií Natalie Jareskovej. Podľa najnovších informácií ukrajinský prezident Petro Porošenko údajne uvažuje o Jareskovej ako o možnej náhrade premiéra Arsenija Jaceňuka a novým financmajstrom Ukrajiny, ktorá sa zmieta v hospodárskej i politickej kríze, by sa mal stať práve Ivan Mikloš.

Túto informáciu zverejnil dnes smerácky poslanec Ľuboš Blaha. Ivan Mikloš bude minister financií. Ospravedlňujem sa všetkým Slovákom, ktorí miklošovské asociálne reformy zažili na vlastnej koži a ktorým som práve spôsobil infarktové stavy, ale je to iba polovičný žart. Mikloš vraj bude minister, ale, chvalabohu, nie na Slovensku, ale na Ukrajine,“ napísal vo svojom statuse Blaha.

A čo na tieto informácie hovorí samotný Mikloš? Nevyvrátil ich, ani nepotvrdil. Viete čo, nebudem sa k tomu vôbec vyjadrovať,“ povedal pre ParlamentnéListy.sk bývalý minister financií.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor:
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…