Islam a násilie spolu súvisia, tvrdí žena, ktorú chcela zabiť vlastná rodina. Prečítajte si šokujúce svedectvo bývalej moslimky

5.12.2015 13:00

Islamské právo šaría, o ktorom sa väčšinou hovorí v súvislosti s radikálnymi islamistami, je aj súčasťou európskej spoločnosti. Podľa spisovateľky a bývalej moslimky Sabatiny Jamesovej šaríu otvorene praktikujú radikálni moslimovia v susednom Rakúsku aj Nemecku.

Islam a násilie spolu súvisia, tvrdí žena, ktorú chcela zabiť vlastná rodina. Prečítajte si šokujúce svedectvo bývalej moslimky
Foto: ReproFoto: Twitter
Popis: Sabatina Jamesová a jej kniha Scharia in Deutschland (Šaría v Nemecku)
„Existujú moslimovia, ktorí uznávajú demokraciu, o tom niet pochýb. Tí nepredstavujú problém. Ak niekto nasleduje svoje náboženstvo, to je jedna vec, ale učenie Mohameda je niečo iné. Je dokázané, že učil a praktikoval násilie. Propagoval bitie žien, kameňovanie, popravy neveriacich, takých ľudí, ako som ja,“ hovorí Jamesová pre nemecký spravodajský portál Krone.

Islam a násilie spolu súvisia

Jamesová sa zriekla islamu a teraz tvrdí, že v Európe niet miesta pre moslimov, ktorí odmietajú demokraciu a nechcú sa prispôsobiť. Žena, ktorá v mladosti prežila peklo, keď ju vlastná rodina nútila, aby si vzala za muža svojho bratranca, tvrdí, že islam a súčasná vlna radikálneho násilia spolu súvisia. „Ak všetko toto násilie, o ktorom hovorím, nesúvisí s islamom, tak potom ani Mohamed nemá nič spoločné s islamom. Zavedená teológia islamu sa musí s týmito problémami vysporiadať, ale chýba kritická debata,“ tvrdí Jamesová.
 
Jamesová tvrdí, že násilím v islame najviac trpia práve ženy. „Uprostred Európy hovoríme o tisíckach žien, ktoré žijú pod hrozbou trestu smrti aj v mojej vlastnej rodine,“ uvádza spisovateľka a aktivistka. Jamesová vo svojej knihe Scharia in Deutschland (Šaría v Nemecku) pripomína, že pod násilne presadzovaným islamským právom trpia aj ženy na Západe. 

Naivita alebo strach? 

Rakúska spisovateľka, ktorá pochádza z Pakistanu, nechápe, prečo sa niektorí ľudia zastávajú islamu a obraňujú ho ako mierumilovné náboženstvo. „Náboženstvo, ktoré spôsobilo najviac krviprelievania, je najviac ochraňované. To mi príde úplne paradoxné, pretože ho často bránia tí, ktorí nesú pochodeň rovnoprávnosti, multikulturalizmu a práva na sexuálne sebaurčenie. Ale ak by pravidlá nastavili islamisti, tak by boli sloboda slova, homosexualita aj práva žien čoskoro minulosťou. Čudujem sa, čo k tomu tých ľudí vedie. Totálna naivita? Alebo sa obávajú pravdy?“ pýta sa v rozhovore Jamesová. 

Chcela ju zabiť vlastná rodina

Sabatina Jamesová nie je pravé meno spisovateľky a aktivistky, ktorá v záujme prežitia úplne prerušila kontakty s vlastnou rodinou. Násilie islamského práva pocítila na vlastnej koži už ako mladá žena. V detstve sa s rodičmi presťahovala z Pakistanu do Rakúska, kde si zvykla na západný spôsob života, ktorý sa jej zapáčil, ale jej rodičia s integráciou do spoločnosti nesúhlasili. 
 
Keď mala 20 rokov, poslali ju do Pakistanu, aby si tam vzala za manžela svojho vlastného bratranca. To odmietla a podarilo sa jej s pomocou priateľov utiecť znova do Rakúska, kde si zmenila meno, pretože rodina na ňu uvalila trest smrti za pošpinenie rodinnej cti. V roku 2003 konvertovala na kresťanstvo.

Jediná možnosť: deportácie

Svoje si Jamesová myslí aj o radikáloch, ktorí pôsobia v Európe. Podľa nej je neúčinné trestať takýchto ľudí a snažiť sa integrovať do spoločnosti niekoho, kto o to vlastne ani nestojí. „Chceme trestať ľudí, ale necháme ich tu naďalej žiť? Ak to urobíme, tak potom dávame domov násiliu a antidemokratickej islamistickej scéne. Tí, ktorí nechcú deportovať antidemokratických islamistov, by nemali byť prekvapení, ak bude nasledovať viac útokov,“  tvrdí Sabatina Jamesová.
 
VIDEO Sabatina Jamesová hovorí o svojom úteku pred nútenou svadbou s vlastným bratrancom
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

17:00 Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

Minisummit o migrácii, na ktorý zvolal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker predstaviteľov šest…