Inšpekcia vnútra robila výsluchy. Zsuzsová sa sťažovala na policajtov

31. 5. 2019 18:25

Vo veci údajného nátlaku na Alenu Zsuzsovú, ktorá je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa konali v piatok výsluchy na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR. Pre TASR to potvrdil hovorca MV SR Petar Lazarov.

Inšpekcia vnútra robila výsluchy. Zsuzsová sa sťažovala na policajtov
Foto: TASR
Popis: Na snímke Alenu Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, odvádzajú z výsluchu v Nitre 2. apríla 2019.
reklama

Podľa Lazarova sa mala Alena Zsuzsová prostredníctvom svojho obhajcu sťažovať na spôsob, akým s ňou policajti vedú výsluchy. Mali na ňu údajne vyvíjať nátlak.

Upozornil na to portál noviny.sk. Vzhľadom na to, že je celá vec v procese šetrenia, polícia odmieta ďalej situáciu komentovať. 

K nátlaku na Alenu Zsuzsovú malo dôjsť počas jej opakovaného výsluchu, ktorý bol v NAKA v Nitre 2. apríla.

"Celá situácia sa zvrtla tak, že výsluch sa konal na mieste, kde sa pani Alena Zsuzsová nemohla pohybovať a uskutočnil sa ňou neželaný rozhovor. To znamená už vnútený rozhovor, ktorý nemal žiadne opodstatnenie a pán vyšetrovateľ túto situáciu vnímal a toleroval. Takisto ostatné záležitosti tohto vyšetrovania sme popísali v konkrétnej námietke, ktorú ešte rozvedieme písomne," povedal obhajca tiež obvineného Mariana Kočnera Marek Para.

Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení vo februári 2018 vo svojom dome v obci Veľká Mača (okres Galanta).

V prípade vraždy sú obvinení Miroslav Marčeka, Tomáš Szabó., Alena Zsuzsová a Zoltán Andrusko. Ako objednávateľa vraždy Kuciaka polícia obvinila Mariana Kočnera.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…