India si v Rusku objednala zbrane za 14,5 miliardy dolárov

4. 9. 2019 17:58

India si za uplynulý rok v Rusku objednala zbrane a vojenské vybavenie za 14,5 miliardy dolárov (13,2 miliardy eur), uviedol v stredu Dmitrij Šugajev, ktorý je predsedom ruskej Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu (FSVTS).

India si v Rusku objednala zbrane za 14,5 miliardy dolárov
Foto: SITA
Popis: Vojaci indickej armády zaujali pozície na streche budovy pri indickej leteckej základni v Pathankote.
reklama

Pripomenul, že vlani - napriek tomu, že India bola pod tlakom, najmä zo Spojených štátov -  boli podpísané zmluvy na dodávku do Indie ruských systémov S-400, fregát z projektu 11356, ako aj na veľkú dodávku streliva pre indické letectvo, námorné a pozemné sily.

Dodal, že sa pokračuje v rokovaniach o dodávke a licencovanej výrobe prenosného protilietadlového raketového systému Igla-S pre Indiu. Pripomenul, že Rusko vlani vyhralo "tender vo výške takmer miliardy dolárov". 

Šugajev tiež uviedol, že dôležitou témou rokovaní medzi Ruskom a Indiou je aj popredajný servis.

Šugajev prišiel s týmito informáciami v čase, keď sa ruský prezident Vladimir Putin vo Vladivostoku na ruskom Ďalekom východe stretol s indickým premiérom Naréndrom Módím. Ten označil Rusko za "veľmi blízkeho priateľa a dôveryhodného partnera Indie".

Východné ekonomické fórum sa vo Vladivostoku začalo v stredu a tento jeho ročník - piaty v poradí - je zameraný na rozvoj vzťahov s Indiou, Japonskom, Malajziou a Mongolskom.

Východné ekonomické fórum sa organizuje ako príležitosť na získanie investorov do tohto nesmierne bohatého regiónu a na posilnenie hospodárskych vzťahov s hospodársky silnými krajinami Ďalekého východu a juhovýchodnej Ázie.

Ako konštatovala agentúra DPA, Rusko v poslednom čase sústreďuje svoj hospodársky potenciál na východ, keďže jeho vzťahy so Západom sú poznamenané sankciami, ktoré boli uvalené v roku 2014 po pripojení  Krymu k subjektom Ruskej federácie. 

Spojené štáty v reakcii na zasahovanie Ruska do krízy na Ukrajine uvalili sankcie na ruskú štátnu zbrojársku exportnú firmu Rosoboronexport.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…