Imigranti nás vyhubia. Nechcem tu vôbec žiadnych utečencov. Desivé hlúposti z Bruselu, rozvrat a katastrofa. Klaus úplne drsne a bez zábran debatoval o utečencoch

17.2.2017 19:00

REPORTÁŽ Inštitút Václava Klausa usporiadal v utorok predstavenie knihy odborníka na európske právo Tomáša Břicháčka „Únia vo víre migračnej krízy“. Seminár moderoval exprezident Václav Klaus.

Imigranti nás vyhubia. Nechcem tu vôbec žiadnych utečencov. Desivé hlúposti z Bruselu, rozvrat a katastrofa. Klaus úplne drsne a bez zábran debatoval o utečencoch
Foto: Hans Štembera
Popis: Seminár Inštitútu Václava Klausa- Únia vo víre migračnej krízy

Najdôležitejším posolstvom knihy aj stretnutia je, že hlavnú vinu a zodpovednosť za terajšiu migračnú krízu nesie Európska únia a schengenský systém voľného pohybu osôb, čo Břicháček doložil na konkrétnych faktoch. Teraz vraj platíme účet za Európu bez hraníc.

Hlúpi ľudia nechápu hrôzostrašnosť Schengenu. Normálne je nemigrovať

Klaus sa oprel ostro do imigrácie vo všeobecnosti. Hlúpi ľudia nechápu hrôzostrašnosť Schengenu,“ povedal. Ocenil ako dobrý vtip, že Břicháček v knižke zmienil boj EÚ s nepôvodnými invazívnymi druhmi, ktorý sa týka rastlín a zvierat. Zrušiť Európsky parlament a Európsku komisiu, ako Břicháček navrhuje, je podľa Klausa dobrá úvaha.

Klaus povedal, že odmieta akékoľvek imigračné modely, aj ten austrálsky. Odmietam akýkoľvek imigračný či azylový model. Normálne je nemigrovať. Austrálsky model je mi ukradnutý, a dodal, že USA a Austrália boli viac-menej prázdne krajiny, keď tam imigrovali Európania, to ale nie je prípad Európy.

Nechcem migrantov zo Sýrie. Ani absolventov matfyz, ani kopačov kanálov, ani toho, ani toho,“ povedal dôrazne Klaus a dodal, že o mnohých veciach sa už u nás nerozhoduje, a rozhoduje EÚ. Podľa neho nemá cenu viesť diskusiu o tom, či zakázať islam, pretože by nám to EÚ rovnako nedovolila.

Mladí muži za sociálnymi dávkami. Ľudia si vraždy, terorizmus a znásilnenia všimli...

Súčasná masová migrácia do Európy nemá podľa Břicháčka minimálne od čias druhej svetovej vojny obdobu. Do Európy sa dostali milióny nelegálnych migrantov, aj keď presné číslo nie je možné určiť, pretože únijné orgány a orgány hraničných štátov nezvládali ani všetkých migrantov registrovať.

Migranti žiadali o azyl predovšetkým v štátoch s vysokým sociálnym zabezpečením, ako sú Nemecko, Švédsko či Rakúsko, čo dokladá, že ide hlavne o ekonomických migrantov. Aj dáta Eurostatu dokazujú, že najväčšiu časť prichádzajúcich tvoria mladí muži do 34 rokov. Muži celkom tvoria zhruba 70 percent všetkých prichádzajúcich. Aj agentúra Frontex priznáva, že migranti využívajú ženy a deti ako živý štít, aby mohli prejsť cez hranice.

Břicháček pripomenul, že bývalý predseda Európskeho parlamentu a kandidát na nemeckého kancelára Martin Schulz povedal, že keď príde jeden či dva milióny migrantov od EÚ, tak si to ani nikto nevšimne. Podľa Břicháčka si to ľudia ale všimli. Cenou sú mŕtvi pri teroristických útokoch či vraždách a znásilneniach zo strany migrantov či zvýšené náklady na sociálny systém, pretože došlo k masovému prílivu nekvalifikovaných jedincov, ktorí nemajú prácu.

Keby existovali hranice, k migračnej kríze nepríde

Systém EÚ na návrat nelegálnych imigrantov prakticky nefunguje. Z Bruselu sa stále ozýva, že je potrebné zachovať Schengen a že potrebujeme stále viac Európy. Masová imigrácia nevznikla len tak. Západ zapríčinil krízu v štátoch Blízkeho východu. Keby štáty kontrolovali svoje hranice, nikdy by k masovej imigrácii nedošlo, pretože migranti by museli čeliť hradbe“ sledovania hraníc jednotlivých štátov.

Príliv imigrantov spôsobili priepustnosť hraníc a neexistencia hraníc v rámci EÚ, pozvanie od Angely Merkelovej a kultúra vítania. Nelegálni migranti sú prezentovaní ako obete. Existuje vzájomná závislosť štátov a stačí, keď hraničný štát migrantov prepustí, a tí sa potom valia cez celé územie EÚ, kam sa im zachce. Existuje tak kolektívna nezodpovednosť, pretože štáty, ktoré nie sú cieľové, nechávajú migrantov cez svoje územie prejsť bez toho, že by ich zadržali, kontrolovali či registrovali. Hlavnú zodpovednosť má podľa Břicháčka Európska únia.

Vedenie EÚ sa podľa neho topí v chaose a nezvláda riešenie problémov. Jedinými riešeniami“ z EÚ je viac popísaného papiera a návrhy na povinné prerozdeľovanie migrantov a peňazí do jednotlivých členských štátov. Členské štáty boli zbavené možnosti chrániť svoje územie a EÚ nie je schopná túto funkciu vykonávať. Schengenský systém voľného pohybu osôb prehĺbil migračnú katastrofu.

Ďalekosiahly rozvrat civilizácie a degenerácia národov

EÚ namiesto toho, aby nelegálnych utečencov nevpustila a deportovala, ich, naopak, víta a imigráciu vydáva za európske hodnoty. Kto je proti, je podľa EÚ xenofób a rasista. Centralizmus v EÚ spôsobil migračnú, ale aj ekonomickú a menovú krízu (euro), ale odpoveďou Bruselu je volanie po ďalšej centralizácii. Neexistuje žiadna sebareflexia. Takzvaná pohraničná stráž nestráži hranice, ale pôsobí skôr ako záchranári na mori, ktorí ďalších migrantov do Európy dovážajú.

Podľa Břicháčka ide o veľkú haváriu európskeho centralizmu. Existuje synergia neomarxistov a obhajcov Európskej únie, imigrácia smeruje k zničeniu národov a národných štátov. Migranti sú pre novú ľavicu novým proletariátom.

Možnosť pre členské štáty, aby sa vykúpili z prijímania imigrantov na základe povinných kvót vo výške 250-tisíc na imigranta, Břicháček prirovnal k vydieraniu a k dani za život“ z filmu Fantomas kontra Scotland Yard, keď Fantomas vyberal peniaze od boháčov za to, že ich nechá nažive.

V EÚ dnes podľa Břicháčka vládne nebezpečná deštruktívna ideológia neomarxizmu (gender, homosexualizmus, feminizmus, multikulturalizmus), ktorá môže zlikvidovať Európu ako civilizáciu. Prebieha ďalekosiahly rozvrat civilizácie a degenerácia národov.

Evidentné hlúposti z Bruselu

K Břicháčkovej knihe sa pochvalne vyjadril Václav Klaus. Podľa neho je tam napísané všetko podstatné a obdivoval, že Břicháček sa prehrýzol desivým jazykom Bruselu a evidentnými hlúposťami“ z EÚ.

Jiří Pavel Pešek spomenul plán zakladateľa Paneurópy na vytvorenie zmiešanej budúcej eurázijsko-negroidnej rasy, ktorú bude ovládať Herrenvolk. Kalergiho cenu dostali predstavitelia EÚ Van Rompuy a Merkelová.

Bývalý Klausov kancelár Jiří Weigl spomenul aj ďalšie negatíva voľného pohybu osôb. Mnohé východoeurópske štáty sa totiž prakticky vyľudňujú a ich obyvatelia idú na Západ, ide o Pobaltie, Rumunsko, Bulharsko, ale aj Slovensko. Ide o stratu celej generácie občanov a demografickú katastrofu.

Tiež dodal, že EÚ sa pokúsi centralizovať sociálne dávky pre migrantov, takže migranti budú chcieť žiť aj v našich krajinách, pretože napríklad za tisíc či dvetisíc eur mesačne sa im u nás nebude zle žiť. Klaus doplnil, že kvóty na migrantov už platia v Nemecku, pričom centrálna vláda prideľuje migrantov jednotlivým obciam proti ich vôli.

Imigranti vyhubili pôvodné obyvateľstvo

Bývalý člen bankovej rady Českej národnej banky Pavel Řežábek na to nadviazal s tým, že dochádza k vysávaniu mozgov. Stala sa z nás pre západoeurópske štáty lacná dielňa za humnami a odbytisko nekvalitných výrobkov. Pripomenul, že na letiskách dochádza k ponižujúcim prehliadkam a že ukázať pas na hraniciach oproti tomu vôbec nič nie je. Nech sem nechodia, keď sa nevedia správať ako my,“ povedal o imigrantoch. A spomenul, že v Európe už na niekoľkých miestach neplatia zákony, v takzvaných no-go zónach, ovládaných imigrantmi.

Publicista Václav Vlk starší vyslovil obavu, či sa nepokúsi EÚ vyhubiť nové členské krajiny EÚ ako nepôvodné druhy“ EÚ a zlých Európanov.

Ekonómka Stanislava Janáčková pripomenula, že európski imigranti v Austrálii a Amerike vyhubili prakticky pôvodné obyvateľstvo, a to by sa mohlo stať aj nám.

Ladislav Jakl povedal, že by sme sa nemali spoliehať na Turecko, ale strážiť si hranice sami. Keby EÚ chcela naozaj hranice strážiť, úplne bez problémov ich ustráži. Grécko má predsa obrovskú armádu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Lukáš Petřík
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…