Ideme podporovať hodnoty. Máme tým podporiť OSN, tvrdí Lajčák

6. 5. 2016 17:28

V kontexte súčasnej situácie vo svete poznamenanej násilnosťami a vojnovými konfliktami je nutné podporovať úsilie UNESCO v oblasti ochrany kultúrno-historických pamiatok a kultúrnych hodnôt v krajinách postihnutých alebo ohrozených vojnovým konfliktom.

Ideme podporovať hodnoty. Máme tým podporiť OSN, tvrdí Lajčák
Foto: SITA
Popis: Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák na pôde Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku
reklama

Povedal to dnes na stretnutí v Bratislave s generálnou riaditeľkou UNESCO Irinou Bokovou minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Lajčák v tejto súvislosti deklaroval generálnej riaditeľke podporu Slovenska pre aktivity UNESCO v iniciatíve Unite4Heritage (Zjednotení pre dedičstvo), ktorá vznikla ako reakcia na viaceré bezprecedentné útoky na mnohé miesta s historickými pamiatkami zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Agentúru SITA o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Lajčák a Bokova diskutovali aj o viacerých aspektoch migračnej krízy a venovali sa aj téme nárastu extrémizmu a radikalizmu aj v európskych krajinách. Spolupráca Slovenska a UNESCO sa však podľa oboch zintenzívňuje, Lajčák potvrdil aj záujem o ďalší rozvoj tejto spolupráce v kontexte nadchádzajúceho predsedníctva SR v Rade EÚ.

Irina Bokova navštívila Slovensko vo funkcii generálnej riaditeľky UNESCO už druhýkrát a rokovala aj s ministrami školstva a životného prostredia. Počas pobytu v SR absolvovala a absolvuje aj stretnutia s predstaviteľmi akademickej, vedeckej a odbornej obce, spojené s návštevami miest zapísaných do zoznamov UNESCO.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…