Idem do toho ako veliteľ armády, predstavil sa Jiří Drahoš

13.1.2018 21:45

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš postúpi do druhého kola priamej prezidentskej voľby a bude vyzývateľom súčasného prezidenta republiky Miloša Zemana. Miloš Zeman je jasným víťazom prvého kola tohtoročnej voľby prezidenta. Od Jiřího Drahoša ho delilo približne šesťstotisíc hlasov. „Som pripravený získať na svoju stranu aj tých, ktorí ma nevolili, idem do toho ako veliteľ armády," hovorí Drahoš v rozhovore pre ČT.

Idem do toho ako veliteľ armády, predstavil sa Jiří Drahoš
Foto: TASR
Popis: Jiří Drahoš
Teraz je vraj Drahoš pripravený osloviť aj zvyšných 74 percent ľudí, ktorí ho nevolili. „Mám záujem o hlasy všetkých voličov v druhom kole. Som pripravený osloviť všetkých voličov aj svojich protikandidátov, počas kampane som oslovil tiež celý rad bývalých voličov Zemana,“ povedal v rozhovore pre ČT prezidentský kandidát Jiří Drahoš a dodal, že za podporu patrí všetkým veľká vďaka.
 
Jiří Drahoš sa v debatách stretával s ľuďmi, ktorí k nemu mali určité výhrady, často to boli názory typu, že nie je príliš priebojný. „Väčšina ľudí mi však skôr hovorila, nech zostanem, aký som. Nie vždy sme sa zhodli vo všetkých názoroch, to je pravda. Verejné debaty boli naozaj veľmi živé a riešili sa rôzne témy, ale nakoniec som od nich vždy počul, že aj keď sa v niečom nezhodneme, oceňujú, že dôstojne vystupujem, že mám jasné názory na dôležité veci a chcem kultivovať politickú scénu. Ako hovorím, ryba smrdí od hlavy," povedal.
 
Vraj nemá žiadny dôvod meniť zásadne svoje správanie a v jeho veku to už ani nejde. Ďalej Jiří Drahoš na svojom rivalovi Milošovi Zemanovi vyzdvihol, že je veľmi dobrý rétor. „Akurát v debatách som ho nepočul rozprávať už pekne dlho, len v tých aranžovaných na TV Barrandov. Je však vidieť, že sa stále opakuje a podpisuje sa na ňom únava,“ myslí si.
 
Stratégiu pre druhé kolo prezidentských volieb plánuje Drahoš vraj zmeniť. „Stratégia pre prvé kolo zahŕňala rad vecí vrátane kontaktnej kampane a jej postupnej akcelerácie. Teraz sa musí počas dvoch týždňov odohrať veľa vecí, plánujem preto preskupiť svoj strategický tím pre kampaň, ujmem sa plného velenia a vyrazíme z Prahy von, presvedčiť ľudí, aby ma volili,“ povedal. Dodal, že si nemyslí, že by ho v iných častiach republiky ľudia nechceli. „V malej obci v Stankove v Ústeckom kraji ma zvolilo sedemdesiat percent ľudí," doplnil.
 
Hlavná téma debát pre druhé kolo vraj budú vízie prezidentského kandidáta a samotného prezidenta. „Poslednú najväčšiu víziu sme mali v roku 1989, keď sme chceli vybojovať slobodu a demokraciu. Moja vízia je demokratická spoločnosť, moderný štát, ktorý je bezpečný, odvážny a schopný postarať sa o tých slabších," uviedol.
 
Problematického člena svojho tímu Jakuba Kleindiensta vraj nevidí ako slabé miesto, ktoré ho môže poškodiť. „V rámci kampane naňho vznášajú najrôznejšie argumenty, ale všetko sme prebrali a veci si vyjasnili. V rámci finálnej fázy kampane tím preskupíme a on v ňom zostáva,“ uzavrel s tým, že bude mať akurát inú úlohu. „Idem do toho ako vrchný veliteľ armády,“ uistil.
 
Autor: nab
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

18:30 Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

Vláda SR má vôľu vykonať voči dlžníkom Sociálnej poisťovne (SP) generálny pardon. Na pôde Národnej r…