Ide do tuhého. Prokurátor vytiahol ďalší dôkaz, tajnú komunikáciu Kočnera s Bödörom

29. 7. 2019 10:41

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta predložil v pondelok senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku údajnú elektronickú komunikáciu medzi obžalovaným Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Zároveň súd informoval, že vzniesol obvinenie voči jednej z osôb, ktorá mala doteraz postavenie svedka. Nespresnil o koho ide. Urobil tak na pojednávaní v prípade údajného falšovania zmeniek TV Markíza.

Ide do tuhého. Prokurátor vytiahol ďalší dôkaz, tajnú komunikáciu Kočnera s Bödörom
Foto: TASR
Popis: Pavol Rusko a Marian Kočner sú obžalovaní z údajného falšovania zmeniek v hodnote takmer 70 miliónov eur.
reklama

Dôkaz navrhuje Šanta čítať v stredu (31. 7.), aby sa s ním obhajoba stihla oboznámiť. Marek Para, obhajca obžalovaného Pavla R., následne požiadal súd, aby prokurátor predložil kompletnú komunikáciu, ktorú má k dispozícii. "Aj v zmysle medzinárodnej judikatúry má obhajoba právo, aby bola komunikácia kompletná," spresnil Para. Obsah údajnej komunikácie zostáva zatiaľ neznámy.

Za predloženie tzv. piatej zmenky podal obhajca Para trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Tento dôkaz predložil prokurátor v prvý deň pojednávania 22. júla. Obžalovaný Pavol Rusko uviedol, že si pamätá podpis štyroch zmeniek.

Na snimke P. Rusko, zdroj: TASR

V pondelok mal svedčiť bývalý viceprezident CME Frederic Thomas Klinkhammer, ktorý je dlhodobo v zahraničí. Nedostavil sa však. V dopoludňajších hodinách by mal svedčiť bývalý riaditeľ televízie Vladimír Repčík a neskôr niekdajšia riaditeľka kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Jarmila Grujbárová.

Na júlové pojednávacie dni sa obžalovaný Marian Kočner s najväčšou pravdepodobnosťou nedostaví, avšak senát zvažuje, že presunie septembrové pojednávacie dni do Ústavu na výkon väzby (ÚVV) Bratislava, kde sú lepšie bezpečnostné podmienky. 

Na snímke M. Kočner, zdroj: TASR

V utorok (30. 7.) má svedčiť niekdajšia ekonomická riaditeľka Markízy Radka Doehring, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a niekdajšia spoločníčka obžalovaného Pavla Ruska Silvia Volzová. Tá údajne mala byť obeťou plánovanej vraždy, v ktorej je Pavol Rusko taktiež obžalovaný. 

Posledný pojednávací júlový deň (31. 7.) súd očakáva výpoveď Jozefa Dučáka, ktorý je obvinený v kauze Technopol Servis spolu s Marianom Kočnerom. Svedčiť má taktiež bývalý novinár a niekdajší šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth. 

Na snímke P. Tóth, zdroj: TASR

Obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora "po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov".

Marian Kočner je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…