ISIS bude trestať. Saudov vraj čaká za popravy opozície peklo

6. 1. 2016 22:00

Po tom, ako Saudská Arábia nechala popraviť 47 ľudí hneď na začiatku roka 2016, sa ozval Islamský štát. Ten sa jej v súčasnosti vyhráža, že zaútočí na dve saudskoarabské väznice a oslobodí z nich svojich stúpencov. Informuje o tom agentúra Reuters.

ISIS bude trestať. Saudov vraj čaká za popravy opozície peklo
Foto: ReproFoto: youtube
Popis: Ilustračná fotografia - ISIS
reklama

Po popravách v Saudskej Arábii sa ozval Islamský štát s vyhrážkami o pomste. Má totiž údajne v pláne zničiť dve väzenia, v ktorých je veľa stúpencov al-Káidy a samotného Daeša.

„Islamský štát sa vždy snaží oslobodzovať väzňov. Počítame však s tým, že pre nich problémy neustanú, kým nedôjde k odstráneniu vlády tyranov a úplnému zničeniu ich väzníc,“ hlásal utorkový článok z portálu Daeša.

Aj keď sú Islamský štát a al-Káida dve súperiace organizácie, zhodujú sa vo svojom nepriateľskom postoji voči Saudskej Arábii, podľa ktorej ide v oboch prípadoch o teroristické organizácie.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU

Islamský štát prevzal v súčasnosti zodpovednosť za niekoľko bombových a iných útokov od novembra 2014. V Saudskej Arábii pripravil o život viac ako päťdesiat ľudí.

Podľa saudskoarabských bezpečnostných úradov nemá v krajine Daeš ani zďaleka takú podporu, akú tvrdí, že má, a všetci jeho stúpenci fungujú len ako nezávislé bunky, čo mu neumožňuje zaútočiť na lepšie zabezpečené ciele.

Medzitým sa však ozýva aj jemenská odnož druhej spomínanej teroristickej organizácie, al-Káida na Arabskom polostrove. Saudom sa ešte pred popravami vyhrážala, že „preleje krv vojakov al Saúda“, ak k týmto popravám skutočne dôjde.

autor: spa

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…