Hrozivé zábery! Tvrdé pristátie lietadla na moskovskom letisku má už 41 obetí, vrátane 2 detí

5.5.2019 19:15

AKTUALIZOVANÉ Pri núdzovom pristátí lietadla Suchoj Superjet 100 na moskovskom letisku Šeremetievo zahynulo v nedeľu 41 ľudí. Oznámila to hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie, informovali agentúry DPA a Interfax.

Hrozivé zábery! Tvrdé pristátie lietadla na moskovskom letisku má už 41 obetí, vrátane 2 detí
Foto: YouTube.com
Popis: Na snímke lietadlo typu Suchoj Superjet 100, ktoré sa ocitlo v plameňom po tvrdom pristátí na moskovskom letisku.

 Vyšetrovací výbor krátko predtým oznámil, že podľa aktuálnych informácií tvrdé pristátie lietadla prevádzkovaného spoločnosťou Aeroflot na najrušnejšom letisku v Moskve, kde stroj zachvátili plamene, prežilo 37 zo 78 ľudí na palube.

Hovorkyňa výboru neskôr pred novinármi potvrdila: "Zomrelo 41 ľudí." Medzi týmito obeťami je 40 pasažierov a jeden člen posádky.

V predošlom oznámení z nedeľňajšieho večera výbor uvádzal 13 potvrdených obetí vrátane dvoch detí. Medzi 13 obeťami tvrdého núdzového pristátia lietadla Suchoj Superjet 100 (SSJ) v Moskve sú aj dve deti.

Potvrdil to ruský Vyšetrovací výbor, ktorý sa tragédiou zaoberá. V nedeľu večer o tom informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy. 

Ruské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že dnešné letecké nešťastie si vyžiadalo aj sedem zranených. Stav dvoch z nich označujú lekári za vážny. Zranenia ďalších dvoch osôb sú stredne ťažké.

Troch ďalších ľudí lekári ošetrili ambulantne, ponúkanú hospitalizáciu odmietli.nV dôsledku tejto tragédie, ktorá sa odohrala na letisku Šeremetievo, bolo na letiskách v Moskve zrušených alebo mešká viac ako sto letov.

Časť lietadiel, ktoré mali pristáť na letisku Šeremetievo, presmerovali na Vnukovo či Domodedovo.

Echo Moskvy informovalo, že sústrasť pozostalým vyjadrili ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medvedev, ktorý nariadil vznik vládnej vyšetrovacej komisie. Tá už podľa agentúry TASS prikročila k vyšetrovaniu na mieste nešťastia.
Lietadlo SSJ-100 štartovalo z Moskvy a malo letieť do Murmanska. Lietadlo však krátko po štarte vyslalo núdzový signál a posádka sa začala pripravovať na núdzové pristátie. 

Moskovský spravodajský kanál Moskva 24 monitoruje situáciu v priamom prenose:

To sa na prvýkrát nepodarilo. Na druhý pokus lietadlo narazilo na pristávaciu dráhu podvozkom, následne aj nosom. Podľa Echa Moskvy po pristátí začali lietadlu horieť motory. Stroj mal v čase tvrdého núdzového pristátia plné palivové nádrže.

Posádka podľa Echa Moskvy potvrdila, že lietadlo počas letu zasiahol blesk. Spoločnosť Civilné lietadlá Suchého (GSS) v nedeľu informovala, že dané lietadlo prešlo plánovanou technickou kontrolou naposledy v apríli tohto roku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

20:00 Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka Poláka, ktorého polí…