Hrozí Slovensku návrat diktatúry? Dôvodom má byť Smer

20. 10. 2015 7:11

Ďalšia jednofarebná vláda Smeru môže viesť k autoritárskemu režimu. Tvrdí to podpredsedníčka strany Most-Híd a poslankyňa NR SR Lucia Žitňanská na svojom facebookovom profile. Na obavy má svoje dôvody a vraj sú historické.

Hrozí Slovensku návrat diktatúry? Dôvodom má byť Smer
Foto: Peter Števkov
Popis: Lucia Žitňanská

Podľa posledného prieskumu preferencií od agentúry Focus by Smer získal 39% hlasov. To je podľa Žitňanskej veľmi zlá správa, pretože by to znamenalo ďalšie štyri roky vlády jednej strany. „Smer chce Slovensko chrániť pred imaginárnou hrozbou utečencov, hoci tá skutočná hrozba pre Slovensko je on sám. Priznám sa, mám obavy. Lebo spravidla vždy, keď sa nová parlamentná väčšina sformuje na strachu a nenávisti, býva to začiatok autoritárskeho režimu.“ Takéto príklady má podľa Žitňanskej Slovensko aj vo vlastnej histórii. O aké konkrétne obdobia ide, však podpredsedníčka strany Most-Híd nespresňuje.

Žitňanská konštatuje, že možno sa mnohí budú tešiť, že sme „uchránili Slovensko pred niekým, kto by sem aj tak neprišiel, lebo sem prísť nechce“. V diskusii pod článkom mostárka dodáva, že najlepšou alternatívou Smeru a najstabilnejšou vládou by mohla byť koalícia strán Most-Híd, Sieť a KDH.

Čo presne píše Lucia Žitňanská na Facebooku:

„39% pre stranu Smer je veľmi zlá správa, lebo by to znamenalo ďalšie 4 roky vlády jednej strany. Smer chce Slovensko chrániť pred imaginárnou hrozbou utečencov, hoci tá skutočná hrozba pre Slovensko je on sám. Priznám sa, mám obavy. Lebo spravidla vždy, keď sa nová parlamentná väčšina sformuje na strachu a nenávisti, býva to začiatok autoritárskeho režimu. Príklady máme aj vo vlastnej histórii. Možno sa mnohí budú tešiť, že sme uchránili Slovensko pred niekým, kto by sem aj tak neprišiel, lebo sem prísť nechce, ale k tým súčasným 30 000 mladým ľuďom, ktorí ročne odchádzajú z našej krajiny, sa takto budú pridávať ďalší.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

14:25 PRIESKUM Smer pod 20 percent, silní kotlebovci

AKTUALIZOVANÉ Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v decembri, vyhral by ich Smer-SD so zi…