Hrozby stále nekončia. Do 20 dní vraj redakciu Charlie Hebdo čaká ďalší atentát

12. 8. 2016 19:45

Francúzska justícia začala nové vyšetrovanie v súvislosti s novou sériou vyhrážok na adresu satirického časopisu Charlie Hebdo. Redakcia časopisu sa stala terčom útoku džihádistov v januári 2015.

Hrozby stále nekončia. Do 20 dní vraj redakciu Charlie Hebdo čaká ďalší atentát
Foto: SITA
Popis: Satirický magazín Charlie Hebdo
reklama

Francúzske súdne zdroje dnes potvrdili, že redakcia časopisu vo štvrtok podala žalobu štvrtok na neznámeho páchateľa v súvislosti s "hrozbami", ktoré dostáva na svojej stránke na Facebooku.

Vyhrážky smrťou na adresu redakcie potvrdil aj Eric Portheault, jeden z akcionárov tohto periodika, keď uviedol, že "hrozby stále nekončia". Portheault pripomenul, že v jednej z najnovších hrozieb sa uvádza, že do 20 dní redakciu čaká ďalší atentát.

Parížska prokuratúra začala v tejto záležitosti predbežné vyšetrovanie. Dôvodom sú "vyhrážky smrťou v písomnej forme". Vyšetrovanie sa vzťahuje na niekoľko desiatok vyhrážok zaznamenaných v období od júla do augusta tohto roku. Okrem toho pokračuje aj predošlé vyšetrovanie, ktoré začalo v júni a ktoré sa týka starších vyhrážok smrťou na adresu redakcie.

"Nemôžeme dopustiť hrozby, urážky a rasistické poznámky. To je neprípustné. Najmä vyhrážky smrťou," uviedol Portheault. K útoku na Charlie Hebdo došlo 7. januára 2015, keď traja ozbrojenci spustili paľbu v parížskej kancelárii tohto časopisu. Pri útoku bolo zranených desať osôb a zabitých dvanásť ľudí: desať v sídle redakcie a dvaja policajti vonku na ulici.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Budaj chystá audit. Pre rekonštrukciu gabčíkovských komôr. Pri korupcii by to vraj nevyzeralo pravdepodobne inak

9:00 Budaj chystá audit. Pre rekonštrukciu gabčíkovských komôr. Pri korupcii by to vraj nevyzeralo pravdepodobne inak

Verejná súťaž na obstarávanie modernizácie plavebných komôr na vodnom diele Gabčíkovo nemusela byť v…