Hrdinov potrebujeme viac než inokedy, myslí si novinár Nicholson

9. 9. 2015 10:15

Čím lepšie niekoho poznáte, tým ťažšie je ho nenávidieť. Európa sa rada chváli rytierskymi tradíciami, ktoré však prisťahovalci údajne ohrozujú. Novinár Tom Nicholson píše o stretnutí s utečencom, ktoré podľa neho prináša okamžitú úľavu od nevedomosti.

Hrdinov potrebujeme viac než inokedy, myslí si novinár Nicholson
Foto: SITA
Popis: Tom Nicholson, novinár
reklama

Tom Nicholson vo svojom komentári v denníku SME prirovnáva utečencov ku korupcii. „Je to smiešne, ale zábavné ani v najmenšom,“ uviedol. Prečo práve takáto komparácia? Podľa Nicholsona je korupcia hmatateľný zlom, ktorý rozkladá našu spoločnosť, vysmieva sa našim hodnotám a vyprázdňuje nám vrecká. Naša reakcia je však stále bolestne mierna.

Stretnutie s utečencom – okamžitá úľava od nevedomosti

Keď však tisícky ľudí utekajúcich pred vojnou a beznádejnou chudobou pristanú v Európe, Slováci ich zrazu razantne odmietajú. Nicholson prezradil aj svoj recept na boj proti xenofóbii. Stretnutie s utečencami vraj prináša okamžitú úľavu od nevedomosti: „Je to stará ľudská história, že čím lepšie niekoho poznáte, tým ťažšie je ho nenávidieť.“ Nemalo by nás vraj prekvapiť, že jed proti utečencom chrlia ľudia, ktorí nikdy žiadneho ani nevideli, a ďalej oportunistický premiér, ktorého si zvolili.

Európa musí byť pripravená zabiť ich

Nicholson si myslí, že zabrániť prílivu utečencov na starý kontinent nie je také jednoduché. „Aby im Európa zabránila prísť, musí byť pripravená zabiť ich,“ myslí si. Nicholsom je presvedčený, že dnešná mladá generácia potrebuje svojich hrdinov viac ako kedykoľvek predtým. Vyjadril sa tak v súvislosti s protiutečeneckými vášňami, ktorým podľahla aj značná časť slovenskej spoločnosti.

Celý komentár Toma Nicholsona si môžete prečítať TU


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

1:10 Žitný: Ak Matovič trvá na Lipšicovi ako šéfovi prokuratúry, je tam zlý úmysel. Ficova kariéra skončila stratou pozície premiéra

"Ale vôbec im nejde o transparentného prokurátora! Táto zmena, tak ako ju navrhujú, tak je to politi…