Hovoril Václav Klaus st., Počuli len PL: Z toho by Merkelová nemala radosť. Ona organizuje výmenu obyvateľov Európy za migrantov

23.9.2018 0:00

REPORTÁŽ V pondelok sa v pražskom Autoklube konalo verejné predstavenie a krst knihy Aleša Valentu Nemecko: mýtus a realita. Knihu pokrstil autor jej predhovoru Václav Klaus. Exprezident Václav Klaus na úvod povedal, že kniha vychádza k výročiu Mníchova. Podľa neho je Valentova kniha hlbokým ponorom do súčasného Nemecka a je založená na detailných znalostiach.

Hovoril Václav Klaus st., Počuli len PL: Z toho by Merkelová nemala radosť. Ona organizuje výmenu obyvateľov Európy za migrantov
Foto: TASR
Popis: Václav Klaus
"Nepochybne by pani kancelárka z tejto knihy nemala radosť. Nech to radšej nečíta," smial sa Klaus. Podľa Klausa existuje obrovský rozpor medzi tým, aký obraz imigrácia o sebe šíri, a skutočnosťou. Preto má kniha podtitul "Mýtus a realita".

Rusko sa démonizuje, ale okolo Nemecka sa chodí po špičkách, nepoklonkujme mu

V Nemecku dochádza k totálnej politizáciu všetkého, ako u nás za čias neskorého komunizmu. Politické vzdelávanie je niečo podobné ako u nás politické školenia z čias komunizmu a aj u nás prebieha indoktrinácia mládeže. Antifa sa v Nemecku mobilizuje a pri budovách, kde Klaus vystúpil, prebiehali demonštrácie Antifa a míting AFD musela ochraňovať polícia.
 
Výmena pôvodného európskeho obyvateľstva za zmes cudzích imigrantov je podľa Klausa organizovaná. To je vec, ktorá je pre ľudí ťažko uveriteľná. "Rusko sa démonizuje, ale okolo Nemecka sa chodí po špičkách," povedal Klaus. Podľa neho by sme nemali okolo Nemecka chodiť v predklone.
 
Historik Aleš Valenta, ktorého čitatelia PL poznajú z niekoľkých rozhovorov, povedal, že v šesťdesiatych rokoch na Západe prebehla neomarxistická kultúrna revolúcia a keď nepochopíme tú, nepochopíme ani krízu súčasného Západu. Zvíťazila ideológia totálnej rovnosti, multikulturalizmus, útok na rodinu a národ. Neomarxistická ideológia prenikla celou spoločnosťou. Výsledkom je politika zámernej výmeny obyvateľstva.
 
Pripomenul knihu Nepriateľské prevzatie Thila Sarrazina o neintegrovatelných imigrantoch z islamských krajín. Už teraz sú enklávy s moslimskou väčšinou, kam sa boja vstúpiť aj policajti. Nemecká ľavica hovorí o "rasistickej väčšine" Nemcov a obhajuje takzvané menšiny. 

Glajchšaltácia a indoktrinácia nemeckej spoločnosti

V prípade Chemnitzu (Saskej Kamenice) sa podľa neho mobilizovalo režimové súkolesie, ktoré podľa neho doteraz funguje. Režim vrátane štátnych orgánov a médií používa manipulatívne techniky vrátane brutálnych lží o tom, že vraj došlo k pogromu na imigrantov. Protestujúci boli paušálne odsudzovaní ako extrémisti a nacisti. Valenta položil otázku, či Úrad na ochranu ústavy zlikviduje Alternatívu pre Nemecko.
 
Celospoločenské napätie bude podľa Valentu stále stúpať. Podľa neho bol "boj proti pravici" celoštátne inštitucionalizovaný a zúčastňujú sa na ňom aj CDU / CSU, ktoré sa definujú ako stred. Neomarxisti v sedemdesiatych rokoch ovládli inštitúcie a v školách a naprieč spoločnosťou prebieha boj proti tradičným hodnotám a presadzuje sa antinemecký duch. Ľavica zvíťazila v spore historikov. Kto je pravičiar, je dnes podľa nemeckého diskurzu rasista a antisemita. Valenta označil politikov AFD za disidentov - sú napádaní extrémne ľavicovou Antifa a musia byť pod ochranou polície. Antifa sa členom AFD pravidelne vyhráža násilím.
 
Glajchšaltácia spoločnosti prebieha aj tým, že zväz nemeckých spisovateľov chce zo svojich radov vylučovať členov AFD a ľudia sú pre členstvo v tejto strane vyhadzovaní z práce. Aj futbalové kluby dávajú najavo, že členov AFD nechcú medzi svojimi fanúšikmi. Médiá zamlčujú kriminalitu imigrantov a píšu o tom, ako sú utečenci utláčaní.

Výmena obyvateľstva? 

Zločinci azylanti by mali byť z Nemecka vyhosťovaní, ale podľa úradného postupu je to fakticky nemožné, pretože ten im umožňuje, aby sa neustále odvolávali. Bežná prax v preťažených azylových centrách je, že je imigrantom hromadne udelený azyl. Podľa Valentu ide o plán cielenej výmeny obyvateľstva. Dochádza k orientalizáci a islamizácii Nemecka. V Hamburgu nominovala CDU na starostku moslimku. Polovica Turkov volí SPD.
 
Cez polovicu Nemcov síce má obavy z islamizácie Nemecka, ale liberálne a neomarxistické elity sú opevnené vo svojich pozíciách a nehodlajú zmeniť politiku. Problémom je tiež judikát nemeckého ústavného súdu, ktorý hovorí, že cudzincom patria rovnaké sociálne dávky ako nemeckým občanom. Článok 1 nemeckej ústavy totiž hovorí o ľudskej dôstojnosti a extenzívny výklad tohto článku je využívaný pre masovú imigráciu a neomarxistickou agendu.
 
CDU si stále udržuje prevahu a vnútri CDU pre Merkelovú neexistuje konkurencia. Kvôli prepadu SPD strana CDU pripravuje spoluprácu s postkomunistickou Die Linke. Budúci rok prebehnú voľby v spolkových krajinách Durínsko, Sasko a Brandenbursko, kde by CDU mohla vládnuť s Die Linke. Valenta označil CDU za "výrazne ľavicovú stranu".

Nemecko sa blíži k pluralitnej totalite

Podľa neho AFD neprekročí 20 percent na spolkovej úrovni. Mohla by zvíťaziť v Sasku, ale tam sa kartel ostatných strán spojí proti nej. Čiastkové kroky pre dohľad nemeckej kontrarozviedky nad AFD už boli vykonané. Spolupredseda AFD Alexander Gauland vyzval na mierovú revolúciu proti vládnucemu systému.
 
V Nemecku je kacírska myšlienka, že by sa Nemci mohli stať normálnym národom s národnou hrdosťou. Väčšinovo sú Nemci stádoví, túžia po jednotne a nechcú konflikt. Preto im vyhovuje CDU a Merkelová. Voliči preferujú veľkú koalíciu CDU / CSU s SPD a existuje veľká dôvera v štátnu mašinériu. Prichádza protiútok kartelu strán proti AFD. Západné Nemecko je lojálne kartelu Merkelovej.
 
Došlo k odvolaniu Hansa Georga Maasena zo Spolkového úradu pre ochranu ústavy, pretože sa ukázalo, že nie je spoľahlivý. Spočiatku totiž nepodporil informáciu, že dochádzalo v Chemnitzi k pogromom na imigrantov. Je otázkou, či si elita dovolí zakázať AFD.
 
Podľa Valentu je Die Linke a časť SPD proruská. Povedal, že keď sa Nemci rozhodnú pre nejakú ideológiu, tak na nej trvajú trebárs aj do úplných dôsledkov. Nemci sa považujú za filozofický národ. Za Adenauera sa hovorilo o boji proti totalitarizmu - teda komunizmu a nacizmu, ale od 60. rokov sa vedie boj iba proti fašizmu, čiže zločiny komunizmu boli zamlčiavané a za fašizmus označované všetky pravicové a konzervatívne názory. Antifa dokonca dostáva aj verejné peniaze a verejné úrady ju viac-menej tolerujú.
 
"Nemecko sa blíži k pluralitnej totalite," povedal Valenta s tým, že vládnuci kartel si medzi sebou rozdeľuje moc. Nemecko prehralo vojnu, ale znovu diktuje Európe a pomocou nadácií si udržiava vplyv v okolitých krajinách. Nemci sa drží princípu, že "Nemci majú vždy pravdu". Kultúrna revolúcia prebehla v celej západnej Európe, ale pre Nemecko je špecifický "antifašizmus", teda boj proti čomukoľvek pravicovému.

Rozdiel medzi západom a východom

Podľa Valentu sú rozdiely medzi východným a západným Nemeckom. Vo východnom Nemecku nedošlo k takému vymytiu mozgov ako na západe, východní Nemci neprešli kultúrnou revolúciou a východní Nemci si ešte pamätajú komunizmus. Mnohým východným Nemcov súčasný stav Nemecka pripomína NDR za Honeckera. Na západe Nemecka došlo k oveľa väčšiemu spolitizovaniu a zglajchšaltovaniu obyvateľov. Na východe je AFD dvakrát silnejšia ako v západnom Nemecku. Centrála pre politické vzdelávanie je nemecké špecifikum, keď je politická výchova štátom inštitucionalizovaná.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Lukáš Petřík
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vybuchne časovaná ´eurobomba´?  Ústavný súd má už len týždeň

0:00 Vybuchne časovaná ´eurobomba´? Ústavný súd má už len týždeň

Ak Ústavný súd do týždňa nerozhodne, zlý zákon o voľbách do europarlamentu spôsobí problémy Kresťans…