Hovorca Kremľa: S naším správaním nie je nič zlé. Nezmeníme ho

7.6.2019 13:00

Rusko nezmení svoje správanie na medzinárodnej scéne len preto, aby napravilo svoje vzťahy s Britániou. Oznámil to v piatok Kremeľ po tom, ako ho na to vyzvala hovorkyňa britskej premiérky Theresy Mayovej, informuje tlačová agentúra Reuters.

Hovorca Kremľa: S naším správaním nie je nič zlé. Nezmeníme ho
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin

 "Nie, nezmeníme naše správanie, pretože všetko, čo Rusko chce, sú vzájomne prospešné vzťahy založené na zohľadňovaní záujmov toho druhého," povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra Interfax.

Podľa Moskvy si je za poškodenie svojich vzťahov s Ruskom Británia zodpovedná sama. Británia môže mať lepšie vzťahy s Ruskom len vtedy, keď Moskva zmení svoje správanie na medzinárodnej scéne, tvrdí Mayovej hovorkyňa.

Pripomenula v tejto súvislosti kauzu Skripaľ z vlaňajška, z ktorej Londýn obviňuje Moskvu. 

"S naším správaním nie je nič zlé. Bilaterálne vzťahy však, naopak, poškodzujú iné veci. Dôsledky vidíme," doložil Peskov na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF).

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že nastal čas, aby sa v komplikovaných rusko-britských vzťahoch "otočila strana". "Je potrebné konečne obrátiť tento list - spojený so špiónmi a pokusmi o atentát," povedal Putin na SPIEF.

Putin vyjadril tiež nádej, že vzťahy Moskvy s Londýnom by sa mohli zlepšiť po nástupe nového britského premiéra, ktorý v úrade už čoskoro vystrieda odchádzajúcu Theresu Mayovú.

Nový britský líder by podľa neho mal myslieť na britské spoločnosti pôsobiace v Rusku. "Veľmi by som chcel, aby osoba, ktorá sa stane šéfom (britskej) vlády, vzala do úvahy záujmy asi 600 britských spoločností pôsobiacich v Rusku," povedal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…