Homofób roka? Harabin sa stal víťazom s veľkým predstihom za tento výrok

9. 7. 2019 13:28

Sudca a neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin získal titul Homofób roka 2018 za výrok: „Nie je možné, aby na základných školách naše deti učili dvaja homosexuáli, čo je v rozpore s ústavou.“

Homofób roka? Harabin sa stal víťazom s veľkým predstihom za tento výrok
Foto: TASR
Popis: Štefan Harabin
reklama

Ako informuje denník SME, víťazom sa stal s veľkým predstihom.

Druhý bol ďalší kandidát na prezidenta Robert Mistrík. Ten sa nominoval výrokom z predvolebnej diskusie: „Som proti tomu, aby páry rovnakého pohlavia mohli adoptovať deti. Tieto deti si to nezaslúžia, nemôžu sa k tomu vyjadriť a mohlo by to mať pre nich veľkú traumu v budúcnosti."

Robert Mistrík sa v prezidentskej kampani vzdal v prospech Zuzany Čaputovej. Práve v predvolebnej debate s ňou povedal výrok, za ktorý ho nominovali. Zdroj: TASR

Po prezidentských kandidátoch nasledovali zástupcovia cirkvi: kňaz Marián Kuffa, katolícky biskup Milan Chautur a trnavský arcibiskup Ján Orosch.

Anketu zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv a Dúhové Slovensko.

Na hlasovaní sa zúčastnilo vyše 40-tisíc ľudí.

Organizátori ankety sa ju pokúsia víťazovi odovzdať.

Zatiaľ jediný si túto anticenu vlani prevzal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Podľa organizátorov svoje výroky o homosexualite po spoločnom stretnutí zmiernil. 

„Zástupcovia, ktorí mi odovzdávali cenu, sú presvedčení, že s homosexualitou sa človek rodí. Ja prijímam ich postoj, ale ako právnik a politik musím vnímať aj iné názory," povedal vtedy novinárom po viac ako hodinovom stretnutí s organizátormi ankety.

Andrej Danko si zatiaľ ako jediný prevzal cenu Homofób roka. Svoje výroky na adresu homosexuálov vraj odvtedy koriguje. Zdroj: TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Otvorili sa volebné miestnosti. Začali sa ôsme voľby do Národnej rady SR 2020

7:00 Otvorili sa volebné miestnosti. Začali sa ôsme voľby do Národnej rady SR 2020

Slováci si v sobotu volia nových poslancov do Národnej rady (NR) SR. V ére samostatného Slovenska id…