Hlina rebeluje aj mimo parlamentu. Tentoraz pred úradom vlády postavil žiletkový plot. Čo na to premiér Fico?

17. 3. 2016 17:59

Bývalý poslanec Alojz Hlina dnes v parku pred úradom vlády postavil plot zo žiletiek. Transparent pripevnený ku konštrukcii plotu znel: R. Fico, ten váš plot nás vyjde strašne draho! Aj keď Hlina už v politike nie je, chce pôsobiť ako občiansky aktivista na ulici a poukazovať na rôzne kauzy. Plot s ním stavali dvaja pomocníci a situácia na akcii bola pokojná.

Hlina rebeluje aj mimo parlamentu. Tentoraz pred úradom vlády postavil žiletkový plot. Čo na to premiér Fico?
Foto: Lucia Balážiková
Popis: Transparent na žiletkovom plote, ktorý postavil Alojz Hlina
reklama

Ako sme už písali TU, Alojz Hlina usporiadal ďalšiu protestnú akciu. Dnes naobed sa rozhodol poukázať, čo si myslí o Robertovi Ficovi a jeho stavaní plotov. Pred úrad vlády postavil konštrukciu obalenú žiletkovým drôtom. Priebeh akcie bol pokojný a aj keď opodiaľ stálo jedno policajné auto, príslušníci nezasahovali. „Bol konzultovaný priebeh akcie a my nerobíme nič zlé,“ odpovedal Alojz Hlina na otázku, či očakáva policajný zásah.

Hlinovi sa nepáči najmä vystupovanie Roberta Fica pred voľbami. Podľa jeho slov líder Smeru rozpútal svojou predvolebnou rétorikou hotové šialenstvo. Dôsledkom toho je vraj aj výsledok volieb a to, že sa do parlamentu dostali kontroverzné strany. „Symbolom tej akcie je ukázať, že ten plot nás naozaj vyjde veľmi draho, nie materiálne, síce ten plot, čo kúpili s Kaliňákom tiež niečo stál, ale draho nás výjdu následky toho šialenstva.“

Alojz Hlina pri stavbe plota. Foto: Lucia Balážiková

Hlina si myslí, že Robert Fico „svojimi hysterickými reakciami a nezodpovedným konaním a hraním na volebný výsledok postavil ploty v našich hlavách“. Spoločnosť sa s dôsledkami tohto konania bude musieť vysporadúvať ešte dlho. Bývalý poslanec si položil aj rečnícku otázku: „Kde je teraz Robert Fico, prečo nie je na macedónskej hranici? Teraz riešia, kto si zoberie ministerstvo dopravy, lebo koniec koncov išlo iba o to.“

Alojz Hlina plánuje pokračovať aj v proteste s toaletným papierom, ktorého prvá časť sa konala pred centrálou Smeru vo februári. „Počkáme si, ako sa to utrasie, kto obsadí zdravotníctvo a vhodne to načasujeme,“ povedal pre PL.sk.

O novovzniknutej koalícii si myslí, že toto nesúrodé spojenie, ktoré sa poskladalo, dokazuje len to, že „politické ideály slúžia na to, aby sa prekryl obchod“. Tmel tejto koalície budú podľa neho finančné záujmy a všetko ostatné sú len výhovorky. „Tu sa čert spojí s diablom, lebo Kotleba,“ povedal bývalý poslanec. PL.sk o stanovisko požiadali aj úrad vlády, tlačové oddelenie sa však k veci zatiaľ nevyjadrilo. Po zaslaní stanoviska budeme článok aktualizovať.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

13:50 Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

Prišiel na psa mráz a aj na naše slová o neadekvátnom, skokovom navyšovaní minimálnej mzdy v minulos…