Hlina označil bývalého člena KDH za primitíva: Ak niekto hrubo a grobiansky uráža ženu, neviem mlčať!

18. 12. 2018 10:30

Konflikty medzi bývalými straníkmi nie sú ničím výnimočným. Majú s nimi skúsenosti v Smere, Moste či KDH. Aktuálne práve u šéfa posledne menovanej strany Alojza Hlinu pretiekol pohár trpezlivosti. Stalo sa tak v súvislosti so správaním sa bývalého člena KDH, jeho menovca, Alojza Přidala. Hlina tvrdí, že Přidal ho už tri roky uráža cez sociálnu sieť. Až doteraz nikdy na jeho slová nereagoval. Naposledy, keď sa však navážal do istej novinárky, už svojmu mlčaniu urobil rázny koniec.

Hlina označil bývalého člena KDH za primitíva: Ak niekto hrubo a grobiansky uráža ženu, neviem mlčať!
Foto: TASR
Popis: Alojz Hlina a Alojz Přidal
reklama

Zdrojom konfliktu bol fakt, že novinárka a komentátorka denníka Sme analyzovala, že sa "exkádehák" František Mikloško tretíkrát rozhodol kandidovať na prezidenta. Autorka vo svojom komentári poukázala aj na Radu KDH, kde sa jej členovia zhodli, že nepostavia vlastného kandidáta do prezidentských volieb. „Strana hľadá zhodu pre spoločného konzervatívneho prezidentského kandidáta s kresťanskými hodnotami v širšom politickom priestore. KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol hovorca strany Stano Župa po Rade KDH, ktorá sa konala 15. novembra.

Podľa novinárky sa František Mikloško po tretíkrát rozhodol kandidovať do prezidentských volieb, pretože ani tak nechce byť prezidentom ako znovu kandidátom. Podľa nej je potreba, aby vystúpil z kruhu sympatizantov a zháňal voličov aj mimo neho. Poukázala aj na výrok Mikloška, ktorý predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi odkázal, že nemá právo postaviť ho do primárok spolu s Veronikou Remišovou.

Následne si vyberú toho, kto by z nich vyšiel ako víťaz. V prípade, že by táto voľba nevyšla, čo podľa novinárky je viac ako isté, konštatuje, že podporia najsilnejšieho kandidáta opozície, čo je v súčasnosti Robert Mistrík. „A že mal Hlina Mikloška vopred informovať? Hm, dostal pozvanie na zjazd strany, no uprednostnil rolu verejného intelektuála. Asi sa nepomýlime, keď vyveštíme, že v nej zotrvá aj po týchto voľbách,“ uviedla na záver.

Přidal: Mistríka, tak určite

Bývalý poslanec za KDH, ktorý za stranu kandidoval do NR SR, nazval novinárku povrchnou ťapou a uviedol, že zjazd strany mávala ešte KSS, pričom dodal, že nič nevie a nič si nenaštuduje. „Bola to Rada KDH a, mimochodom, na tú poslednú ho (Františka Mikloška – pozn. redakcie) nepozvali. KDH má snem,“ napísal na sociálnej sieti.

Rovnako sa kriticky vyjadril, že ak by nebolo ľudí, ako je František Mikloško, tak by nerobila pre daný denník, ktorý vlastní finančná skupina Penta, ale v tlačovom orgáne KSS. „Rozdiel medzi Mikloškom a Mistríkom je ako medzi Larry Kingom a Tebou,“ napísal na adresu komentátorky. Ironicky dodal, že ak píše o zodpovednej príprave KDH na voľby do Európskeho parlamentu, tak „výsledky“ ich prípravy uvidí po voľbách. Zamýšľa sa, že ak by bol na mieste vrcholových predstaviteľov Penty, tak by jej dal ešte v ten deň výstupnú pečiatku. „Podporia Mistríka, tak určite,“ smial sa na záver.

Hlina: Vytrvalo ma uráža

Na status bývalého poslanca reagoval súčasný predseda KDH Alojz Hlina. V marci tohto roku Predsedníctvo KDH rozhodlo, že Přidala na základe disciplinárneho konania vylúčia zo strany, na čo sa odvolal. „Ospravedlňujem sa za to, že takýto primitívny človek bol dvanásť rokov poslancom v NR SR za stranu, ktorej som predsedom,“ začal Hlina na úvod.

Vysvetlil, že ide o dlhoročného funkcionára KDH, ktorý ho už takmer tri roky verejne uráža cez sociálne siete. „Naozaj vytrvalo a naozaj hlboko. Nereagoval som. Nestojí mi za to. Nenávisť ho zožiera. Teraz však cítim potrebu sa ozvať,“ dodal Hlina s tým, že už nemôže mlčať a ignorovať ho a cíti potrebu sa za neho ospravedlniť. „Ak niekto hrubo a grobiansky uráža ženu, neviem mlčať,“ vysvetlil svoje rozhodnutie.

Z toho dôvodu konštatuje, že je smutné, ak takýto človek bol dvanásť rokov poslancom za jeho stranu , pričom rovnako je smutné, že išlo o dlhoročného funkcionára. Dovoľte mi ešte raz sa za to ospravedlniť. Viem ale garantovať, že takíto ľudia v KDH skončili,“ uzavrel s tým, že Přidal už pôvodnú verziu svojho statusu zmenil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…