Hlina opäť v teréne. Hádajte, na čo zase prišiel

23. 10. 2015 6:00

Na bratislavskom moste Lafranconi opravujú mostný záver. Vodiči musia byť preto už dlhšie obrnení poriadnou dávkou trpezlivosti. Na most sa bol pozrieť aj poslanec Alojz Hlina, ktorý dospel k nepríjemným zisteniam. A hneď aj našiel vinníka.

Hlina opäť v teréne. Hádajte, na čo zase prišiel
Foto: SITA
Popis: Alojz Hlina
reklama

Poslanec Alojz Hlina rád poukazuje na to, čo sa mu nepozdáva, svojráznym spôsobom. Veľmi často organizuje najrôznejšie akcie, na ktorých chce upriamiť pozornosť na absurdnosti našej vlády. A často je preto v teréne. Ani tentoraz neváhal, nasadol do auta a vybral sa pozrieť na opravu mostu Lafranconi.

Cynickí hráči

Keď však Hlina k mostu dorazil, zistil nepríjemnú skutočnosť. „Počet pracovníkov na odstraňovaní údajne závažnej poruchy bol nula,“ informoval na sociálnej sieti poslanec. Na moste sa momentálne opravuje mostný záver v smere na Malacky. V čase svojej „návštevy“ tam však žiadneho pracovníka nenašiel. Ako ďalej tvrdí, za všetko môže Smer. Ten totiž podľa neho paralyzoval mesto účelovou opravou. A dôvod? Vraj chce vytvoriť atmosféru v názoroch občanov, že „obchvat je tak nevyhnutný, že je v zásade úplne jedno, koľko to bude stáť“, naráža na výstavbu bratislavského obchvatu, ktorý môže stáť až štyri miliardy eur.

Na smerákov nájde Hlina málokedy pekného slova. Teraz ich preto opäť označil za cynických a bezcharakterných hráčov. „Oni chcú peniaze a je im jedno, ako sa k nim dostanú. Ak majú dopravne ´zavrieť´ hlavné mesto, urobia to,“ kritizuje ďalej Hlina. Pri svojej „obchôdzke“ však hneď našiel ďalšiu perličku. „Ak spomalíte dopravu na moste, ľudia si budú môcť poriadne pozrieť bilbord Smeru,“ vytiahol tromf poslanec. A skutočne, na priloženej fotografii sa pri moste vyníma novučičký bilbord, na ktorom sa usmieva premiér Robert Fico so vskutku príznačným heslom: Robíme pre ľudí. Poslanec Hlina považuje tento objav za priam fantastický.

Na takýto bilbord natrafil pri Lafranconi Hlina. Podľa neho nie náhodou. Foto: Reprofoto/Facebook

Na takýto bilbord natrafil pri Lafranconi Hlina. Podľa neho nie náhodou. Foto: Reprofoto/Facebook

Oprava mostného záveru na Lafranconi už dlhšie rozčuľuje vodičov.  Tvoria sa totiž preň kolóny a doprava je spomalená. Poškodený mostný záver sa opravuje už od augusta. Rýchlosť je tu znížená na 60 kilometrov za hodinu a oprava ešte pár týždňov poskúša trpezlivosť šoférov. Má trvať ešte do konca novembra.
 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…