Hitlerova kniha v školských laviciach? Nemci vydajú Mein Kampf už v januári

27. 12. 2015 13:20

Len nedávno sme informovali, že kontroverzná kniha Mein Kampf opäť uzrie na knižných pultoch svetlo sveta. Pravda je taká, že publikácia sa zrejme dostane aj do školských lavíc.

Hitlerova kniha v školských laviciach? Nemci vydajú Mein Kampf už v januári
Foto: youtube
Popis: Kniha Adolfa Hitlera Mein Kampf.
reklama

Kniha, ktorej autorom je jeden z najväčších vrahov 20. storočia Adolf Hitler, bude, samozrejme, cenzurovaná a okomentovaná textami historikov. Práve v takto upravenom stave sa dostane nielen do kníhkupectiev, ale aj do škôl. O tomto kroku informovala nemecká ministerka školstva Johanna Wankaová.

Kniha sa má začať predávať v januári roku 2016. Čas jej vydania súvisí práve s vypršaním autorských práv, ktoré mala v rukách vláda Bavorska. Kniha má v prvom rade ukázať, že Hitlerove tvrdenia a názory sú vyvrátiteľné súčasnými historikmi. Potenciálny čitateľ sa má z textu poučiť, ale si aj uvedomiť Hitlerove myšlienkové pochody. Publikácia tiež slúži ako významný historický prameň, ktorý z určitého uhla pohľadu opisuje obobie vzniku.

Kniha bude rozdelená na dve časti a okrem Hitlerovho textu bude obsahovať 3 500 komentárov, o ktoré sa postaralo päť vedcov. Na začiatku každej kapitoly bude úvod, ktorý ma čitateľa lepšie uviesť do kontextu danej časti textu. Historici v komentároch vyvracajú Hitlerove tvrdenia a klamstvá, ktoré adresuje židovskému národu. Toto dielo napísal autor počas jeho odpykávania si trestu vo väzenskej cele. Počas jeho života a „pôsobenia“ sa vydávalo v miliónových výtlačkoch. O problematike informoval zahraničný server RT.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…