Herca si pomýlili s teroristom. Nechcel si dať dole turban, tak ho nepustili do lietadla

12.2.2016 9:40

Strach z terorizmu v spojení s predsudkami môže znamenať veľké problémy. Svoje o tom vie jeden sikhský herec, ktorému v Mexiku zakázali vstúpiť do lietadla, lebo mal na sebe tradičný turban.

Herca si pomýlili s teroristom. Nechcel si dať dole turban, tak ho nepustili do lietadla
Foto: SITA
Popis: Herec a dizajnér Waris Ahluwalia
Herec a dizajnér Waris Ahluwalia je indický Američan, ktorý sa dostal do problémov len preto, že na sebe mal pri nastupovaní do lietadla turban. Zastavili ho rovno pri letiskovej kontrole potom, keď si na verejnosti odmietol dať dole pokrývku hlavy tradičnú pre indických sikhov. Pre toto nedorozumeniue s úradmi zmeškal Ahluwalia let z Mexiko City do New Yorku. 
 
Letecká spoločnosť Aeromexico, ktorá neumožnila hercovi vstúpiť na palubu lietadla, uviedla, že nepochybila a jej zamestnanci iba postupovali podľa bezpečnostných protokolov. Za akékoľvek nepríjemnosti sa mexické aerolínie napriek tomu ospravedlnili.
 
Zadržaný herec, ktorý odmietol po incidente opustiť letisko, bol na rozhodnutie leteckej spoločnosti nevpustiť ho na palubu letu do New Yorku taký nahnevaný, že na sociálnej sieti Instagram uverejnil fotografiu svojho palubného lístka s označením „SSSS“. Anglická skratka slov Secondary Security Screening Selection znamená, že ho vybrali na podrobnejšiu bezpečnostnú previerku. Ľudí pritom na tieto kontroly vyberajú náhodne. 
 
Waris Ahluwalia, ktorý hral vo filme Grand Hotel Budapešť, pre denník Independent uviedol, že pre neho „brada a turban predstavujú oddanosť rovnosti a spravodlivosti“. Letecká spoločnosť Aeromexico mu po incidente ponúkla ďalší let s tým, že od neho nebudú požadovať, aby si dal dole turban pri bezpečnostnej previerke, ale 41-ročný herec to odmietol.
 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Generál NATO:  V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

0:00 Generál NATO: V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

Vnímať obranu len ako tanky, lietadlá a lode je chybné. Bezpečnosť totiž priamo súvisí aj s témami, …