Hekeri napadli americké elektrárne

10. 7. 2017 6:02

Prinajmenšom do tucta amerických elektrární mali podľa agentúry Bloomberg vniknúť hekeri operujúci v prospech cudzieho štátu. Útok podľa informovaných amerických činiteľov vyvoláva podozrenie, že hekeri hľadajú slabé miesta v rozvode elektrickej energie.

Hekeri napadli americké elektrárne
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
reklama
Agentúra Bloomberg následne uviedla, že experti pred týmto varujú, pretože podľa nich si nepriateľské sily chcú vytvoriť podmienky pre narušenie dodávok elektriny v Spojených štátoch. Mimochodom, prenikli vraj aj do kansaskej jadrovej elektrárne Wolf Creek.
 
Podľa agentúry je hlavným podozrivým Rusko. Rusom sa pritom už v minulosti podarilo vyradiť časť elektrickej rozvodnej siete na Ukrajine. Spojené štáty však podľa všetkého majú tiež vlastné kybernetické nástroje, ktoré by boli schopné rozvrátiť nepriateľskú elektrickú sieť.
 
Hekeri nedávno prenikli aj do sietí istej nemenovanej spoločnosti, ktorá vyrába kontrolné systémy pre zariadenia používané v elektrárenských prevádzkach.
 
Ako uviedlo americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť, bezprostredné nebezpečenstvo Spojeným štátom nehrozí. „Nie je náznak žiadneho verejného ohrozenia, pretože prípadný dosah hekerských útokov sa obmedzuje na administratívne a obchodné siete,“ zaznelo z ministerstva.
 
Pôvodný text v angličtine nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

20:24 Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

Voľný pohyb osôb bude od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdz…