Hasí Danko prešľapy? Predčasné voľby vraj nechce a povedal, kedy bude premiérom

13. 12. 2016 12:30

Slovenská národná strana (SNS) nevyvíja žiadne aktivity k predčasným voľbám na Slovensku. Je súčasťou koalície a neurobila ani nemieni urobiť nič, čo by mohlo oslabiť vládnu koalíciu. Uviedol v dnešnom stanovisku predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko. Práve on a šéf opozičnej SaS Richard Sulík v diskusnej relácii RTVS priznali, že sa stretli a diskutovali o téme predčasných parlamentných volieb.

Hasí Danko prešľapy? Predčasné voľby vraj nechce a povedal, kedy bude premiérom
Foto: SITA
Popis: Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany
reklama

Podľa Danka stretnutie navrhol Sulík, ten hovorí, že to bolo primárne z Dankovej iniciatívy. "Po tom, ako Richard Sulík navrhol spoločné stretnutie som informoval svojich koaličných partnerov, že sa s ním stretnem, rovnako, ako som ich informoval o výsledku stretnutia," doplnil dnes Danko.

Podľa Danka jeho slová potvrdil aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Šéfa parlamentu ale mrzí postoj predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). "Povedal, že mám vysvetľovať dôvody stretnutia, pričom o ňom tiež vedel," uviedol Danko s tým, že SNS nemá záujem na predčasných voľbách.

"A verejne vyhlasujem, že sa nebudem uchádzať o post premiéra, kým nevyhrám voľby. Svoju funkciu predsedu vykonávam s pokorou a snažím sa, aby som svojou prácou pomohol ľudom. Verejne vyhlasujem, že kým SNS nevyhrá voľby o funkciu premiéra sa uchádzať nebudem," vyhlásil Danko.

SNS podľa neho bola, je a bude koaličným partnerom, ktorý pristupuje k plneniu všetkých svojich úloh zodpovedne. Danko trvá na tom, že nič čo by mohlo oslabiť vládnu koalíciu, SNS neurobila a nemieni urobiť. "Chceme a aj urobíme všetko pre to, aby spolupráca troch strán, SNS, Mosta-Híd a Smeru-SD vydržala do roku 2020, aby bola vláda SR stabilná," zdôraznil Danko, podľa ktorého na Slovensku neexistuje iná alternatíva, keďže opozičné stany "neprejavujú záujem o konštruktívny prístup k politike". 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…