Haščák: Nevidím dôvod prihlásiť sa na polícii

15.3.2019 13:40

Nikdy som s Marianom Kočnerom ani len v náznakoch nekomunikoval na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Uvádza vo svojom stanovisku šéf Penty Jaroslav Haščák, ktoré uverejňujú Hospodárske noviny.

Haščák: Nevidím dôvod prihlásiť sa na polícii
Foto: TASR
Popis: Jaroslav Haščák, PENTA
Tvrdí, že ani nevedel, že by Marian Kočner pripravoval úkladnú vraždu a nikdy ho z takýchto aktivít nepodozrieval. „Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú," tvrdí ďalej Haščák v reakcii na informácie o ich medializovanom esemeskovaní mesiac pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
 
„Vo svojich záznamoch som žiadnu takúto komunikáciu nenašiel,“ uvádza a dodáva, že s Kočnerom mali sporadický vzťah, stretávali sa nepravidelne, nikdy spolu nepodnikali. Potvrdil, že ho vnímal ako človeka s kontaktmi, ktorý vedel využívať informácie a získavať rôzne výhody.
„Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy. Bol to spôsob, ktorým sa snažil udržiavať kontakt, ich obsah však často býval bezvýznamný. Preto som takúto komunikáciu mal tendenciu ukončiť tým, že si to povieme, až keď sa najbližšie stretneme. Takto vnímam aj ten obsah, ktorý v týchto dňoch citujú médiá," pokračoval Haščák.
 
Keďže vylúčil možnosť, že by o fyzickej likvidácii akejkoľvek osoby s Kočnerom niekedy hovorili, nevidel dôvod, prečo by sa mal hlásiť na polícii.
 
 
 
 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico rozohráva politickú hru, Čaputova získava rešpekt a Kiska... Publicista hodnoti týždeň

0:00 Fico rozohráva politickú hru, Čaputova získava rešpekt a Kiska... Publicista hodnoti týždeň

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová bola na návštevách v Česku, Maďarsku a Poľsku kritická preto, …