Harabin: Prezident alebo ústavný sudca. Všetko ostatné je krok späť

13. 3. 2019 10:30

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer) podľa neho pochádza z mafiánskeho prostredia, Robert Fico (Smer) sa „dopustil“ právneho idiotizmu, keď odobril zrušenie amnestií. Ústavní činitelia na najvyšších postoch nedodržiavajú právo. Na každého má niečo. Dvojnásobný šéf Najvyššieho súdu a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin, kandidát na prezidenta SR. O svojich plánoch, ale aj o tom, čo ho spája s mafiánom Bakim Sadikim, hovorí v denníku SME.

Harabin: Prezident alebo ústavný sudca. Všetko ostatné je krok späť
Foto: SITA
Popis: Štefan Harabin

Popiera, že by bol kontroverznou osobnosťou. „Na podklade čoho sa to hovorí? Moje rozhodnutia sú nespochybniteľné. Neboli zrušené. Pod každé a jedno by som sa zas a znova podpísal. O tom, či moje rozhodnutia sú kontroverzné, o tom môže povedať len súd, ústavný alebo Štrasburg. Ale nie politici a médiá.“ Zdôrazňuje, že obyčajných občanov šikanujú štátni úradníci. „Kto môže urobiť poriadok v štáte, keď nie sudca, ktorý sa tomu rozumie,“ pýta sa kandidát na prezidenta Štefan Harabin v rozhovore pre denník SME.

Telefonát so Sadikim

V rozhovore sa vracia aj k telefonátu s Bakim Sadikim, albánskym mafiánom, ktorého autenticitu stále popiera. „Keď pustíte telefonický rozhovor, tak vám dám 150-tisíc eur. Kto ho vyrobil, aj to len prepis. Lipšic s Kaliňákom a prilepil sa na to Trnka,“ tvrdí a dodáva, že celú kauzu si vymyslela generálna prokuratúra na čele s Trnkom, ktorého riadil Kočner. Na páske s nahrávkou vraj jeho hlas nie je. „Predložte pásku, Lipšicovi vravím, nech predloží pásku, aj Kaliňákovi a Trnkovi. Každému dám po 150-tisíc eur. Zoberiem si na to pôžičku.“

Vzťah s Bakim Sadikim je podľa neho vymyslený. „Za môjho ministrovania, predsedovania dostal 22 rokov,“ hovorí a dodáva, že sa pozná s jeho ženou, s ktorou sa v mladosti kamarátil. „Stretával som ju v mladosti na diskotékach v Tatrách.“ Keď dostal Sadikiho spis, zavolala mu. „Predstavila sa ako Sadikiová. Nevedel som, o čo ide. Potom sa predstavila priezviskom za slobodna. Že by sa so mnou chcela stretnúť. Ja som jej povedal: Gabika prestaň, veď ja som teraz sudca Najvyššieho súdu. Tvoj manžel má trestnú vec na Najvyššom súde. Ale ona vravela, že by sa chcela rozprávať. Ale o čom, pýtam sa jej. Nemôžem sa s tebou stretávať. Tvrdila, že jej manžel je nevinný. Povedal som jej, že keď je nevinný, tak sa to musí preukázať. Rozhovor som ukončil.“ Opisuje Harabin komunikáciu s manželkou Sadikiho, kamoškou z diskoték.

Nebol som členom HZDS

Ostro sa vymedzil voči HZDS, poprel, že by bol niekedy jeho členom a zdôraznil, že bol nezávislý sudca v pozícii ministra, ktorý dostal povinnosť sfunkčniť justíciu. „Čiže ja so žiadnymi politikmi nemám nič,“ zopakoval.

Svoj nesúhlas vyjadril aj so zrušením amnestií, ktoré podľa neho nie je právne možné. „Zrušenie amnestií nebolo možné. Lebo dozadu nemôžete upravovať vzťahy. Každá amnestia je nemorálna, lebo odpúšťa tresty, ktoré boli nemorálne spáchané.“ Tvrdí, že amnestia je nezrušiteľná a každá amnestia je nemorálna.

Všetko alebo nič

Poprel, že by mal dohodu s Kotlebom. Do každého zápasu ide vyhrať, tvrdí. Ak sa mu nepodarí vyhrať prezidentské voľby, nemá v pláne zakladať politickú stranu. Preňho ako sudcu existujú len dve možnosti kariérneho postupu – ústavný súd alebo prezident. Každý iný krok, je krok späť, hovorí Štefan Harabin.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Schválené! Pozrite, koľko má stáť nová diaľničná známka na 365 dní

12:51 Schválené! Pozrite, koľko má stáť nová diaľničná známka na 365 dní

Diaľničná známka s platnosťou 365 dní by mala stáť rovnako ako tá s platnosťou na kalendárny rok. Vy…