Hanba im! Toto nemá nič so sociálnym štátom, hromží Kollár na vládu za nepatrné zvyšovanie prídavkov na deti, a ešte oveľa viac

12.1.2018 17:22

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár sa po novom roku znova „rozbehol“ so svojimi statusmi na sociálnej sieti. Vláde v tom najnovšom vyčíta okrem iného aj nízke prídavky na deti a pripomína zákony, ktoré jeho hnutiu v Národnej rade SR neprešli. Jednoducho preto, že ich koaliční poslanci nepodporili.

Hanba im! Toto nemá nič so sociálnym štátom, hromží Kollár na vládu za nepatrné zvyšovanie prídavkov na deti, a ešte oveľa viac
Foto: OS
Popis: Predseda Sme rodina Boris Kollár
Kollár na svojom facebookovom profile zdieľa pri svojom komentári článok portálu Pluska, v ktorom sa píše o údajnom plánovanom zdražovaní zdravotných pomôcok pre postihnutých. To Všeobecná zdravotná poisťovňa síce popiera, ale predseda hnutia Sme rodina si nenechal ujsť dôvod na kritiku. 
 
„Najskôr to rozkradnú a potom stratu chcú dohnať na úkor pacientov, na úkor obyčajných ľudí, aby opäť mohli milióny vyplácať masérovi Kostkovi a tetke Anke! Prasatá!“ píše Kollár v evidentnom odkaze na minulé kauzy z VšZP. 
 
Kollár však krátkym statusom k údajnému zdražovaniu zdravotníckych pomôcok neskončil a pridal ešte jeden. Tentokrát na svojom oficiálnom facebookovom profile, ktorý na sociálnej sieti sleduje viac ako 110-tisíc jej používateľov, pranieruje viacero vecí súčasne, ale hlavnou témou je iba minimálny rast prídavku na dieťa. 
 
„Toto nemá nič spoločné so sociálnym štátom!“ píše Kollár. Pripomína pritom návrh zákona z dielne Sme rodina, podľa ktorého by rodičia nemuseli doplácať na lieky pre svoje deti, a boli by oslobodení aj dôchodcovia, ale návrh neprešiel, keďže koalícia má v parlamente väčšinu. Rovnakú situáciu opisuje aj v prípade návrhu zákona, vďaka ktorému by rodičia dostali na začiatok školského roka príspevok 25 eur na pomôcky a podobne. Tak ako predošlý ani tento návrh neprešiel. 
 
„Nepodporili to, a čo vlastne urobili? Zvýšili prídavok na dieťa o 16 centov! Na ohromných 23 eur 68 centov! Takže už k tomu jednému rodinnému obedu v nejakom bufete, ktorý z toho ledva zaplatíte, môžete objednať aj špáradlo pre každého. Hanba im! Keď bude naša strana vo vláde, tak podpora rodín bude určite prioritou, pretože naša predstava o sociálnom štáte je zjavne úplne iná ako predstava tohto zlepenca,“ píše Kollár v jasne čitateľnej narážke na vládu. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Polícia zatkla Mariana Kočnera

17:50 Polícia zatkla Mariana Kočnera

AKTUALIZOVANÉ Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálne…