Hacker, ktorý pomohol mexickému prezidentovi k moci, má prsty vo voľbách po celej Latinskej Amerike

2.4.2016 14:11

Kolumbijský hacker Andres Sepulveda, ktorý podľa vlastných slov pomohol k moci mexickému prezidentovi, údajne 8 rokov pracoval pre pravicových kandidátov v najmenej deviatich krajinách Južnej a Centrálnej Ameriky.

Hacker, ktorý pomohol mexickému prezidentovi k moci, má prsty vo voľbách po celej Latinskej Amerike
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Hackeri
Sepulveda podľa článku, ktorý uverejnil portál Bloomberg, údajne používal na internete nekalé praktiky, aby ovplyvnil verejnú mienku a pošpinil ostatných kandidátov. Špehovanie internetovej komunikácie a zber informácií o politických súperoch tiež neboli žiadnou výnimkou. 
 
S prácou pre politikov začal Sepulveda údajne už v roku 2005 a rýchlo sa vypracoval na muža, ktorý dokázal ovplyvniť prezidentské kampane v Kolumbii, Kostarike, Salvádore, Hondurase, Mexiku, Nikaragui, Paname, Guatemale aj vo Venezuele. 
 
Pre svojich zamestnávateľov, ktorými boli podľa neho údajne priamo ľudia z okolia jednotlivých kampaní, dokázal urobiť na internete čokoľvek. Hackoval účty ľavicových politikov, špehoval ich a donášal na nich tie najväčšie špinavosti. To všetko za tučný honorár v minimálnej výške 12-tisíc dolárov mesačne. Suma za jeho služby však bola často oveľa vyššia. 
 
Hacker Andres Sepulveda si momentálne odpykáva trest za mrežami kolumbijského väzenia. Na 10 rokov ho odsúdili za viacero zločinov vrátane špionáže a kriminálnych činov spojených s hackovaním počas kolumbijských volieb v roku 2014. 
 
Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…