Grendel a Lipšic už dostali obvinenie. Teraz sa chcú sťažovať

27. 10. 2016 17:15

Bývalému ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi (OĽaNO-NOVA) a poslancovi parlamentu Gáborovi Grendelovi (OĽaNO-NOVA) už doručili uznesenie o vznesení obvinenia. Po nazretí do vyšetrovacieho spisu plánujú voči nemu podať sťažnosť. TASR informoval poslanec Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel.

Grendel a Lipšic už dostali obvinenie.  Teraz sa chcú sťažovať
Foto: SITA
Popis: Gábor Grendel ako tieňový minister vnútra

O doručení uznesenia informovali Daniel Lipšic a Gábor Grendel na Facebooku. "Hoci Trestný poriadok hovorí, že sa uznesenie doručí obvinenému ihneď, NAKA to trvalo 13 dní," uviedol okrem iného Grendel.

Podľa jeho slov na sociálnej sieti bolo uznesenie o vznesení obvinenia vydané 13. októbra tohto roka, na pošte bolo podané 19. októbra, teda v deň konania tlačovej besedy podnikateľa Mariana Kočnera, na ktorej poskytol uznesenie prítomným novinárom.

„Sťažnosť, samozrejme, podáme," uviedol Grendel pre TASR.

Doručenie obvinenia potvrdil na Facebooku aj Daniel Lipšic. Z jeho vyjadrení na sociálnej sieti okrem iného vyplýva, že dnes popoludní by mal nazrieť do vyšetrovacieho spisu.

Ako informovala Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave, policajný vyšetrovateľ dňa 13.10.2016 vzniesol obvinenie voči Danielovi L. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom a taktiež pre prečin poškodzovania cudzích práv a prečin ohovárania.

Gábor G. čelí obvineniu pre zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom.
K predmetnej veci mal tlačovú besedu aj podnikateľ Marian Kočner, ktorý vo veci podal trestné oznámenie. Prítomným novinárom poskytol uznesenie o vznesení obvinenia voči obom politikom.

Podľa uznesenia mali Daniel Lipšic a Gábor Grendel poskytnúť v apríli 2012 novinárom informácie a listinné dôkazy, ktoré získali neoprávnene.

DanielLipšic mal podľa názoru vyšetrovateľa taktiež ako poslanec NR SR v novembri 2014 vystúpiť s prejavom pred médiami v úmysle poškodiť finančnú skupinu Penta a Jaroslava Haščáka tým, že v súvislosti s predajom CT prístroja mal uviesť nepravdivé údaje.

Lipšic a Grendel na brífingu dňa 18. októbra tohto roka okrem iného tvrdili, že za medializovanými informáciami o vznesení obvinenia voči nim je snaha kriminalizovať opozíciu.

Lipšic okrem iného argumentoval aj rozhodnutím okresného súdu v civilnom konaní v tejto kauze, ktorý žalobu voči nemu a rezortu vnútra zamietol. Rozhodnutie súdu však ešte nie je právoplatné.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …