Grécko: Putin sa v Aténach stretol aj s opozíciou

28. 5. 2016 16:54

Ruský prezident Vladimir Putin, ktorý je na dvojdňovej oficiálnej návšteve Grécka, sa v piatok večer stretol v Aténach aj s vodcom hlavnej opozičnej konzervatívnej strany Nová demokracia (ND) Kyriakosom Mitsotakisom, informovala tlačová agentúra DPA.

Grécko: Putin sa v Aténach stretol aj s opozíciou
Foto: SITA
Popis: Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin
reklama

Mitsotakis navštívil Putina vo večerných hodinách na hoteli a ruský prezident vyjadril nádej, že ďalšie parlamentné strany budú pozitívne reagovať na ruské záujmy v Grécku. Predtým na stretnutí s premiérom Alexisom Tsiprasom zaznelo, že Grécko považuje posilňovanie vzťahov s Ruskom za svoju strategickú voľbu. 

Vodca Novej demokracie povedal Putinovi, že sa s vládnucou zhodujú na posilnení vzťahov medzi Gréckom a Ruskom. A poznamenal, že Nová demokracia, ktorá bola v rokoch 2004-2009 pri moci, už vtedy výrazne usilovala o rozšírenie vzťahov medzi oboma krajinami. 

Putin pricestoval do Grécka s ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a čelnými predstaviteľmi štátnych ropných a plynárenských spoločností. Na bezpečnosť Putina v Aténach dohliada okolo 2500 gréckych policajtov, ktorí podľa tlačovej agentúry AP zablokovali väčšinu centra pre motoristov i verejnú hromadnú dopravu. 

Dnes Putin navštívi horu Athos, známu ako Svätú horu, kde sa nachádza množstvo kláštorov a posvätných miest pravoslávnych kresťanov. Navštívi kláštor svätého Panteleimona a ruských mníchov. Práve tento rok uplynie tisíc rokov odvtedy, čo sa tam usídlili. V kláštore sa Putin stretne s patriarchom moskovským a celej Rusi Kirillom. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

0:55 Analytik: Máme byť pripravení na biologické vojny a riešime rúška! Štát nechránil ľudské životy. A Únia? Taliansko hodila cez palubu

Dlhé roky vypracúval bezpečnostné stratégie ochrany najvyšších ústavných činiteľov. Osobne ručil a…