Gratulujem, Lucia. Napísal Sulík svojej europoslankyni. Môže s ňou ešte počítať? Nicholsonová hovorí o novej situácii

18. 7. 2019 16:27

Predseda SaS Richard Sulík gratuluje Lucii Ďuriš Nicholsonovej (SaS) k novozvolenej pozícii predsedníčky Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne záležitosti (EMPL). V súvislosti s jej kandidatúrou do Národnej rady (NR) SR Sulík pre TASR povedal, že kandidačnú listinu do parlamentných volieb bude SaS riešiť až v septembri.

Gratulujem, Lucia. Napísal Sulík svojej europoslankyni. Môže s ňou ešte počítať? Nicholsonová hovorí o novej situácii
Foto: df
Popis: Podpredsedníčka NR SR a poslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová a líder SaS Richard Sulík

Europoslankyňa pre TASR uviedla, že kandidatúru do NR SR zvažovala, avšak priznala, že "jej zvolenie je pre ňu novou situáciou, ktorú nečakala, váži si ju", a preto akékoľvek ďalšie aktivity vzhľadom na domácu politiku bude reflektovať v súvislosti s novou funkciou na pôde EP.

"Gratulujem Lucia," napísal Sulík na sociálnej sieti.

Sulík ešte pred zvolením Ďuriš Nicholsonovej za šéfku výboru pre TASR povedal, že s ňou na kandidátke strany ráta. "Je to dobrý postup v tom, že Lucia chce otestovať, kde ju jej voliči chcú radšej vidieť.

Povedala, že ak dostane viac krúžkov, ako dostala v roku 2016, ešte by sa aj do národnej rady vrátila. Dala svojim voličom na výber," skonštatoval v pondelok (15. 7.). Tento postup sa Sulíkovi zdá korektný.

Europoslankyňa zároveň koncom júna podala žiadosť o pozastavenie členstva v SaS. Uviedla, že sa snaží skĺbiť princípy a hodnoty s tými, aké má dnes SaS.

"Vypýtala som si voľno, aby som zistila, či do seba ešte zapadáme," spresnila. Republiková rada strany sa má jej žiadosťou zaoberať na svojom zasadnutí 30. júla.

Šéf SaS nevedel povedať, ako dopadne jej rozhodovanie. "Nech zhodnocuje, uvidíme, ako to dopadne. Na motívy sa musíte spýtať jej," odkázal Sulík.

Slovenskú europoslankyňu zvolili za predsedníčku Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti vo štvrtok. Pôvodne bola za šéfku tohto výboru nominovaná bývalá poľská premiérka a teraz europoslankyňa Beata Szydlová.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prepustenie Trnku nechalo v údive aj Gála. Nie je to dobrá vizitka pre justíciu

7:52 Prepustenie Trnku nechalo v údive aj Gála. Nie je to dobrá vizitka pre justíciu

Ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) informácia o prepustení bývalého generálneho prokurát…