Gorila ešte nepovedala posledné slovo. Exvyšetrovateľ Gajdoš na rozlúčku rozdal obvinenia. Teraz prehovorila Penta

22. 12. 2016 9:13

Šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš koncom novembra skončil vo svojej funkcii. Lúčenie poňal svojsky a na počkanie rozdal pár obvinení na bývalých manažérov akciovej spoločnosti Bratislavskej teplárenskej (BAT).

Gorila ešte nepovedala posledné slovo. Exvyšetrovateľ Gajdoš na rozlúčku rozdal obvinenia. Teraz prehovorila Penta
Foto: TASR
Popis: Marek Gajdoš, Andrej Kiska

Končiaci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš obvinil exmanažérov Bratislavskej teplárenskej spoločnosti Juraja P. a Ľubomíra G. Menovaní exmanažéri sa mali dopustiť trestného činu, konkréte porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

Podľa informácií portálu Pluska.sk všetko sa malo stať ešte v auguste 2006. Manažéri mali uzavrieť nevýhodnú zmluvu medzi BAT a Paroplynovým cyklom, a. s. (PPC), pričom mala vzniknúť štátu škoda pre zavedenie sankcie za neodobratie tepla.

Finančná skupina Penta Investments vo svojom stanovisku tvrdí, že zmluva medzi PPC a BAT nebola nevýhodná ani pre Bratislavskú teplárenskú spoločnosť, ani pre konečného spotrebiteľa, a zároveň považuje trestné stíhanie na bývalých štatutárov spoločnosti za absurdné. „Uvedená zmluva totiž preukázateľne priniesla nižšie ceny tepla aj pre domácnosti v porovnaní s tým, keby BAT výrobu tepla zabezpečovala v plnom rozsahu vlastnou menej efektívnou a aj menej ekologickou výrobou,“ tvrdí Penta Investments.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du

Ďalšie články z rubriky

Drucker sa rozhodol: Dobrá voľba pôjde do volieb samostatne. Rokovania s Mostom skončili

18:05 Drucker sa rozhodol: Dobrá voľba pôjde do volieb samostatne. Rokovania s Mostom skončili

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba pôjde do nadchádzajúcich parlamentných volieb samostatne. Pre TAS…