Glváč o zadržaní podozrivých v prípade vraždy Kuciaka: Klobúk dole! Takto sa to robí. Za Radičovej vlády to bolo inak...

28. 9. 2018 12:00

Včerajší zásah policajtov v obci Kolárovo vyvolal pozitívne reakcie medzi politikmi, či už koaličnými, alebo opozičnými. Predseda poslaneckého klubu Smer-SD Martin Glváč má na zadržanie podozrivých osôb rovnakú mienku, ale neodpustil si poznámku k vyšetrovaniu vraždy Ernesta Valka.

Glváč o zadržaní podozrivých v prípade vraždy Kuciaka: Klobúk dole! Takto sa to robí. Za Radičovej vlády to bolo inak...
Foto: TASR
Popis: Martin Glváč

Vo svojom facebookovom statuse chválil policajtov, vyšetrovateľov a prokuratúru, že sa im podarilo dolapiť podozrivých. Podľa neho je veľmi ťažké urobiť takúto vec za sedem mesiacov od vraždy okrem iného aj pod tlakom, ktorý vychádzal od Európskej únie a slovenskej verejnosti. „Spomínam si ešte na vraždu advokáta Ernesta Valka, kde na mieste činu bol sám minister vnútra (nemal tam čo robiť), urobilo sa množstvo chýb a vyšetrovanie trvalo extrémne dlho! Ešte raz držím palce a klobúk dole,“ napísal k vražde, ktorá sa stala počas vlády Ivety Radičovej.

Policajti na svojej facebookovej stránke vo štvrtok skoro ráno uviedli, že v obci Kolárovo, okres Komárno, robia raziu a zdržali osem podozrivých osôb. Podľa informácií by sa medzi nimi mal nachádzať aj vrah Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ostatní mu mali v tom pomáhať. Neskôr vyšlo najavo, že medzi zadržanými je aj bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Sz., ktorý prešiel dvojtýždňovým intenzívnym výcvikom pre privátnych bodyguardov v agentúre European Security Academy v Poľsku. Vyšetrovatelia teraz majú čas do pondelka, kým im vyprší 48-hodinová zákonná lehota na to, aby boli podozriví vo vyšetrovacej väzbe. Ak by však prokurátor chcel uvaliť väzbu, následne by plynula ďalšia lehota súdov. 

Fotogaléria: - Policajný zásah v Kolárove

Z policajného zásahu v obci Kolárovo
Z policajného zásahu v obci Kolárovo
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove
Policajný zásah v Kolárove

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…