Galko reaguje na Fica: Pod zem by som sa prepadol

11. 6. 2019 18:00

Smeráci Robert Fico a Erik Tomáš vyhlásili, že určite nepodporia rozhodnutie SaS nominovať na post podpredsedu Národnej rady SR Ľubomíra Galka. Ten má nahradiť Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá odchádza do Európskeho parlamentu. Galko svojim kritikom poslal odkaz prostredníctvom sociálnej siete.

Galko reaguje na Fica: Pod zem by som sa prepadol
Foto: TASR
Popis: Ľubomír Galko

„Je to dobré, len ráno sme vydali správu, že ma republiková rada nominovala na pozíciu podpredsedu NR SR, ktoré patrí SaS. A už ma stihol zhejtovať Robert Fico, Erik Tomáš aj ten poslanec, ktorého meno sa nevyslovuje. A aj Smer-pozitív komentátor Hrabko," vymenoval svojich kritikov exminister obrany Galko, podľa ktorého je Fico presne ten istý politik, "ktorého naša koalícia v 2010 schválila ako opozičného podpredsedu NR SR". 

A na záver saskár dodal: „Za ich vyjadrenie všetkým trom, prípadne ďalším smerákom ďakujem, svedčí to o tom, že odvádzam dobrú robotu. Predstavte si, že by mi Fico alebo niekto iný zo Smeru zagratuloval a povedal, že sa teší na spoluprácu. Pod zem by som sa prepadol."

„Sám hovorím ako individuálna osoba, ako poslanec, že tento človek v živote hlas odo mňa nedostane a budem viesť poslanecký klub k tomu, aby opozícia predložila iný návrh," reagoval na nomináciu liberálov expremiér Fico.

Šéf Smeru síce nepopiera, že post podpredsedu parlamentu patrí opozícii, Galka však v takejto vysokej funkcii rázne odmieta. Rovnako odmietavý postoj zaujal k rozhodnutiu SaS aj Erik Tomáš.

„Rešpektujem právo opozície obsadiť jeden post podpredsedu parlamentu. Ale pokiaľ bude trvať na Ľubomírovi Galkovi, ja ho voliť určite nebudem. Pre škandál s odpočúvaním už totiž nemal byť v politike vôbec, nieto ešte kandidovať na takýto post," zdôvodnil Tomáš.

Autor: Redakcia

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

15:54 VIDEO Fico: Spájanie opozičných strán? Pozemková mafia, drogy, Gorila. Nič iné, len spôsob ochrany pred sebadeštrukciou

Spájanie opozičných strán v prostredníctvom dohody o neútočení považuje predseda vládneho Smeru-SD R…