Galko o incidente na Obchodnej: Policajný zásah vzbudzuje pochybnosti. Hrnko s ním nesúhlasí

1. 6. 2019 21:00

Poslanci opozičnej SaS žiadajú ministerku vnútra SR Denisu Sakovú (Smer-SD) a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby pripravili analytickú správu o piatkovom (31. 5.) incidente na Obchodnej ulici v Bratislave a predložili ju na zasadnutie parlamentného brannobezpečnostného výboru. Predseda výboru Anton Hrnko (SNS) si myslí, že by sa mohol výbor prípadom zaoberať až po tom, čo ho uzavrie policajná inšpekcia.

Galko o incidente na Obchodnej: Policajný zásah vzbudzuje pochybnosti. Hrnko s ním nesúhlasí
Foto: TASR
Popis: Ľubomír Galko a Anton Hrnko
reklama

„Budeme žiadať, aby sa výbor celou situáciou zaoberal. Nie je to totiž prvý prípad, keď policajný zásah vzbudzuje pochybnosti o jeho primeranosti,“ reagoval na margo policajného zásahu počas piatkového incidentu člen výboru Ľubomír Galko (SaS). 

Hrnko s návrhom SaS a tvrdením Galka nesúhlasí.

„Takéto incidenty sa pri zásahoch polície dejú. Bol tam človek, ktorého bolo treba zastaviť, a polícia urobila všetko pre to, aby ho zastavila. Nevidím žiaden dôvod, aby sa okrem Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR zaoberal prípadom niekto iný.“

Dodal, že brannobezpečnostný výbor sa bude prípadom zaoberať len na základe pochybností zo záverov inšpekčnej služby MV SR. „Keď oni dajú vysvetlenie a budú tam nejaké pochybnosti, tak to môžeme dať na výbor,“ spresnil Hrnko.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici.

Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval.

Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

PRIAMY PRENOS, VIDEO, FOTO Súkromná vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala k ISS. Začína sa nová éra

21:29 PRIAMY PRENOS, VIDEO, FOTO Súkromná vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala k ISS. Začína sa nová éra

Vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX s ľudskou posádkou v sobotu odštartovala z Mysu Canavera…