Galko a Glváč sa brutálne rafli: S teroristami a „eštebákmi“ nevyjednávam. Žonglérovi s pozemkami v Čiernej Vode preskočilo alebo mu pripieklo mozog

21.7.2017 14:50

To, že sa poslanci Smeru-SD a SaS nemajú priveľmi v láske, nie je žiadne tajomstvo, ale ich osobné spory zostávajú zväčša mimo verejného priestoru a médií. Výnimku urobili Ľubomír Galko (SaS) a Martin Glváč (Smer), ktorí sa do seba pustili pred pár dňami, keď si podpredseda saskárov doberal exministra za to, že práve on na Ukrajine upozorňoval na rozrastajúcu sa korupciu. Glváč to nenechal len tak a spustil sa súboj poslaneckých statusov na sociálnej sieti.

Galko a Glváč sa brutálne rafli: S teroristami a „eštebákmi“ nevyjednávam. Žonglérovi s pozemkami v Čiernej Vode preskočilo alebo mu pripieklo mozog
Foto: TASR
Popis: Poslanci (zľava) Martin Glváč (Smer-SD) a Ľubomír Galko (SaS)

Obaja poslanci sú bývalými ministrami obrany a preto majú spoločné znalosti z tohto rezortu. Poslanec Ľubomír Galko (SaS) sa do podpredsedu národnej rady Martina Glváča obul ešte 17. júla, keď bol smerák na služobnej ceste v Kyjeve a varoval tam pred bujnením korupcie. Podpredseda SaS to patrične využil a obrátil celú vec s korupciou proti Glváčovi a vláde Roberta Fica (Smer-SD).

„Realitný maklér a žonglér s pozemkami na Čiernej Vode, nakupovač hračkárskych, dvojnásobne predražených lietadiel od sprostredkovateľa sídliaceho v zubnej ambulancii a zazmluvňovač šialene predraženého a nepotrebného monitoringu od firmy smeráckej exhovorkyne Martin Glváč mentoruje a upozorňuje na ´prebujnelosť korupcie na Ukrajine´. Sa mi asi sníva, po Ficovi tu máme už druhého bojovníka proti korupcii par excellence. Ešte Kaliňáka k nim a budú komplet,“ napísal Galko s dávkou irónie ešte v polovici júla.

Galkovo zamyslenie sa nad smerákovym poúčaním Ukrajincov o korupcii muselo Glváčovi poriadne zdvihnúť tlak, lebo odpoveď na seba nenechala dlho čakať a bola rovnako ostrá ako útok zo strany saskára.

S teroristami a „eštebákmi“ nevyjednávam

Sériu urážok v úvode staršieho z Galkových statusov Glváč neprehliadol a adresoval svojmu parlamentnému kolegovi pár štipľavých riadkov na svojom facebookovom profile. Glváč sa v statuse bráni tým, že Galko na neho slovne útočí vraj preto, že sa s ním podpredseda národnej rady nechce stretnúť.

„Poslanec Galko sa zase raz nevie ovládať a urazený vypisuje nezmysly. Poprosil ma o stretnutie na káve, aj keď som jasne niekoľkokrát aj verejne povedal, že s teroristami a eštebákmi sa nevyjednáva. To by sa najskôr musel ospravedlniť ľuďom za odpočúvanie súkromných hovorov a novinárom,“ píše Glváč s tým, že sa nič také zatiaľ nestalo.


Záverečná časť Glváčovho statusu je ešte agresívnejšia ako úvod a je v nej dôvod, pre ktorý sa smerák údajne odmieta stretnúť s Galkom. „Odmietam kávičkovať s takýmto človekom a kryť jeho kšefty a amatérske zlyhania. Nezmenil sa. Už dávno mal sedieť niekde inde a nie v parlamente,“ píše podpredseda parlamentu a člen vládneho Smeru-SD.

Všetko je vraj inak

Glváčov status nie je v sérii prekáračiek medzi poslancami Smeru a SaS prvý, ale zdá sa, že ani posledný. Galko celú vec vysvetľuje v ďalšom príspevku na sociálnej sieti, ktorý je odpoveďou na Glváčovo tvrdenie, že sa s ním podpredseda SaS odmieta stretnúť. Zdá sa, že pravda o tom, kto sa s kým nechce vlastne stretnúť na kávičku alebo pivo, je niekde inde.

„Potom, ako som zverejnil status, kde som kritizoval jeho trápne havkanie na korupciu na Ukrajine, začal tvrdiť, že som ho požiadal, ba dokonca ´poprosil´ (hahaha) o stretnutie na káve a že naň nepôjde, lebo som terorista a bohviečo všetko ešte,“ pripomína saskár.

Podľa Galka je však všetko inak a o stretnutie ho mal prosiť práve Glváč, ktorý chcel vraj nastoliť neutrálne vzťahy medzi rozhádanými poslancami.

„Tak len pre poriadok, pravda je taká, že práve on mňa už v minulosti niekoľkokrát ťahal na pivo, na dve deci vína alebo na kávu a stále hádže nejaké udičky na aspoň malé zblíženie a upravenie alebo aspoň zneutralizovanie vzťahov. Lozí za mnou do tej vrchnej rady v NR SR, kde sedím nad ním a prihovára sa mi, akože kolegiálne, každú chvíľu. Dlho som odolával, no keď na poslednej schôdzi tak spravil znova a zasa za mnou prišiel a domŕzal, že by sme sa mali niekedy stretnúť, aspoň na káve,“ udáva Galko svoju verziu udalostí.

Podpredseda SaS tvrdí, že si s ním chcel Glváč vyjasniť „nejaké veci“ a preto prikývol na stretnutie s tým, že bude verejné a v budove národnej rady, aby sa o tom vedelo.

„Je pravda, že sa mi zdal tento poslednýkrát mierne pod vplyvom návykovej látky, keď sa ma to pýtal, lebo z neho dosť razilo (aj som sa ho na to spýtal, ale povedal mi, že to má takú voňavku a vraj on vôbec nepije...), ale zasa až tak nachmelený nemohol byť, že by si to teraz nepamätal. Čiže teraz buď úmyselne klame, alebo na základe jeho pokynu klame ten, čo mu spravuje jeho fcb – počul som, že je to jeho zamestnanec, bývalý pracovník komunikačného oddelenia MO,“ dodáva opozičný poslanec v statuse na sociálnej sieti.

Galko s Glváčom nie sú ani zďaleka jediní poslanci národnej rady či slovenskí politici, ktorí by si posielali drsné odkazy prostredníctvom Facebooku. Podobne si svoje nevyrovnané „účty“ vybavujú aj ďalší politici a výnimkou nie sú ani tí, ktorí nás zastupujú v Európskom parlamente.

Ide ho roztrhnúť od jedu. Nedivím sa, pravda bolí

S reakciou na saskára smerák nemeškal. Podľa jeho slov ide Galka od jedu roztrhnúť. „Nedivím sa, lebo pravda bolí. Ale chce to len vedieť sa ovládať,“ píše na sociálnej sieti. Dôvodom jeho hnevu má byť odmietnuté pozvanie na kávu. „Darmo však bude ľudí klamať, aký je chrumkavý. Stačí si prečítať moje blogy, kde som písal o jeho babráctve a zlodejinách. Keby 10 ľudí systematicky kradlo, veľmi pravdepodobne by napáchali menej škody ako tento darebák,“ dodáva smerák.

V závere svojho príspevku Glváč skonštatoval, že so svojou neschopnosťou už liberál zrejme nič neurobí, ale ešte stále sa môže ľuďom ospravedlniť za to, že ich odpočúval. „Slušnosť, o ktorej tak rád rozpráva, jednoducho káže povedať, prepáčte!!!“ uzavrel.

Zdroj:  Facebook/Martin Glváč

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

15:10 Je to formálne a politicky motivované. Zbytočný krok. Z jeho strany došlo k porušeniu zákona. Časť Kiskovho spisu posiela výbor NR SR na rezort financií

Časť spisu prezidenta Andreja Kisku o financovaní jeho predvolebnej kampane posiela Výbor Národnej r…