Galko: Za odtrhnutia vozňov a požiare rušňov môže Smer a SNS s ich stupidnými nápadmi

24. 9. 2018 7:00

Za uplynulých pár týždňov sa stalo na slovenských železniciach viacero nehôd spojených so zlým technickým stavom vlakových súprav. Pri najnovšom prípade tohto druhu z polovice septembra zhorel rušeň regionálneho expresu Podlužan na trati za Šaľou. Nikomu sa nič nestalo, ale išlo o tretí požiar vlaku v priebehu niekoľkých dní a opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) píše o tom, kto je za takýto stav zodpovedný.

Galko: Za odtrhnutia vozňov a požiare rušňov môže Smer a SNS s ich stupidnými nápadmi
Foto: Facebook/Zomri
Popis: Požiar vlaku pri Šali
Galko svoj názor na stav vlakov na slovenských železniciach prezentuje na sociálnej sieti, kde nešetrí kritikou na adresu súčasnej vládnej koalície, ktorá je podľa neho plne zodpovedná za to, že niektoré rušne a vozne štátnych železníc sú v takom stave, že sa doslova rozpadajú priamo na tratiach. 
 
„Viete, kto môže za havárie vlakov - odtrhnutia vozňov, požiare rušňov a podobne? Smer a SNS s ich stupidnými nápadmi. Peniaze, ktoré nás stoja smerácke vlaky ‚zadarmo‘, mali byť investované radšej do zvýšenia kvality a bezpečnosti cestovania. A esenesácke vyštvanie fungujúceho súkromného prepravcu a zničenie konkurencie to tu celé v tom zlom slova zmysle priklincovalo,“ píše Galko. 
 
Podpredseda SaS a poslanec NR SR nešetrí ani tretieho člena koaličnej vlády, Most-Híd. „Aby sme nezabudli pri tejto korupčnej koalícii na mosťáckeho ministra dopravy, to je asi najslabší minister dopravy v histórii Slovenska. Des a hrôza, títo diletanti a populisti v jednej osobe.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…