Galko: Píšu a hovoria sa o mne klamstvá, výmysly

19. 9. 2019 8:14

AKTUALIZOVANÉ Podpredseda opozičnej SaS Ľubomír Galko cíti tlak na svoje pôsobenie v strane. Dúfa však, že emócie opadnú a so stranou sa nerozíde. Vo štvrtok (19.9) večer na sociálnej sieti uviedol, že "prežíva trocha náročnejšie obdobie."

Galko: Píšu a hovoria sa o mne klamstvá, výmysly
Foto: TASR
Popis: Na snímke Ľubomír Galko (prvý z prava)
reklama

Podpredseda liberálov vo svojom neskorom statuse pripomenul, že stranu SaS zakladal a bol jej vyše 10 rokov verný. "Prežil som vzostupy aj pády. Nikdy som ju neopustil, ani keď jej bolo ťažko a padla na 3,9%," vysvetľuje Galko.

"Dnes sme v kríze. Je zbytočné špiritizovať, ako sme sa do nej dostali, a kto bol prvý. Robím všetko preto, aby sme to ešte zlepili dohromady, ale nemám to v rukách sám. Dnes sa dejú aj nepekné veci voči mojej osobe, atakujú ma ľudia, ktorí sa SaS v minulosti obrátili chrbtom. Píšu a hovoria sa o mne klamstvá, výmysly. Nebudem ich vyvracať, tí čo ma poznáte, viete, kto som a viete, že sa kedykoľvek môžem komukoľvek pozrieť do očí. Vďaka vám za všetky podporné správy, ktoré mi posielate," dodáva Galko.

Cítim tlaky

TASR  v rovnaký deň vydala správu, v ktorej Galko netajil, že je v zložitej pozícii. "Cítim tlaky, ale len od niekoľkých jedincov. Ale, ako som povedal, dúfam, že emócie opadnú a my to potiahneme spolu ďalej," uviedol exminister obrany.

Výmena názorov

Výmena názorov medzi predstaviteľmi SaS a bývalými straníkmi pomáhajú podľa Galka verejnosti pochopiť, čo sa v strane deje. "Samotnej strane to, samozrejme, nepomáha. Ale musím k tomu dodať, že my sme si dlhé roky vnútrostranícke debaty nechávali pre seba. Žiaľ, situácia sa vyhrotila a dnes už sa veci dostávajú aj von," doplnil.

SaS je podľa neho živý organizmus, kde sa majú hľadať riešenia pre spoločnosť. "A to občas bolí. V hľadaní a ponúkaní riešení spoločenských problémov mienim pokračovať, keď táto kríza, dúfam, pominie, emócie opadnú a zavládne zdravý rozum," dodal Galko.

Podpora

Galkovi vyjadrila podporu aj podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, nevidí dôvod na to, aby za stranu nekandidoval. Predseda strany Richard Sulík jasne nepovedal, či Galko bude súčasťou kandidátky. Budú na nej podľa Sulíka ľudia, za ktorých dá "ruku do ohňa".

Medzitým Sulík už ohlásil návrat saskárky Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorú chce navrhnúť na druhé miesto na kandidátnej listine SaS pre najbližšie parlamentné voľby. 

Mimoriadny kongres

Galko spolu Kiššovou a ďalšími predstaviteľmi strany odmietli výsledky mimoriadneho kongresu, na ktorom si nechal Sulík potvrdiť pozíciu predsedu a volebného lídra SaS. Predstavili novú platformu v strane s názvom Demokratické jadro SaS. Šéf SaS podľa nich vníma platformu ako hlavnú prekážku v absolutizácii svojej straníckej moci.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Únia nezlyhala. Štáty jej nič nepovedali, ozvalo sa na Sezname

23:59 Únia nezlyhala. Štáty jej nič nepovedali, ozvalo sa na Sezname

V súvislosti s koronakrízou sa často ozýva názor, že Európska únia zlyhala, napríklad od českého pre…