Galka naštartovali eurofondy: Škandalózne rozhodnutie vládneho zlepenca. Slovensko životne potrebuje zmenu

5.8.2017 11:26

Ešte pred mesiacom boli vzťahy medzi premiérom Robertom Ficom a predsedom parlamentu Andrejom Dankom pošramotené tým, že Dankovi nebolo umožnené vystúpiť s prejavom na cyrilometodskej slávnosti na Devíne. V kauze eurofondov, pre ktorú opozícia kritizuje ministra školstva Petra Plavčana (SNS), si však koaliční partneri počínajú veľmi jednotne. Zdá sa, že nezhody sú zažehnané. Ľubomír Galko (SaS) na sociálnej sieti s nadsádzkou parafrázoval rokovanie koaličnej rady, na základe ktorého by pri čerpaní eurofondov na výskum mali nastať zmeny.

Galka naštartovali eurofondy: Škandalózne rozhodnutie vládneho zlepenca. Slovensko životne potrebuje zmenu
Foto: TASR
Popis: Ľubomír Galko, poslanec a podpredseda SaS

„Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Ak chceme bojovať proti korupcii, je treba nahlasovať korupciu v procese,“ reagoval premiér Robert Fico vo videu na sociálnej sieti na náznaky, že pri rozdeľovaní eurofondov mohlo dôjsť aj ku korupcii. Zároveň informoval, že koalícia sa vyjadrí ku kauze prerozdeľovania eurofondov na vedu a výskum spoločne po rokovaní koaličnej rady. Viac sme o tom písali TU.

Po rokovaní koaličnej rady predseda parlamentu a strany SNS Andrej Danko navrhol, aby sa problematická výzva pre vysoké školy na dlhodobý strategický výskum a vývoj zrušila a vypísala sa nová. „Musíme nastaviť nové kritériá pri vyhodnocovaní projektov z hľadiska toho, aby sme dosiahli efektívnejšie čerpanie týchto finančných zdrojov priamo pre vysoké školy,“ uviedol Danko. Viac sme o tom písali TU.

Opozičný poslanec Ľubomír Galko na to zareagoval na sociálnej sieti pomyselným rozhovorom hlavných koaličných aktérov. „Andrej, kľudne kradnite, ale menej, a nech sa o tom toľko nehovorí,“ tvrdí v ňom Fico. „Robo, ok, dík, dáme už viac pozor a aj sa s vami viac podelím,“ odvetil Danko. „Chalani, robte si, čo chcete, ale moje kšefty zasa nechajte na pokoji vy,“ zaklincoval tretí koaličník Bugár.

Podľa Galka medializovaný výstup rokovania koaličnej rady „jednoznačne dokazuje, že Slovensko životne potrebuje zmenu“, pričom spoluprácu SaS, OĽaNO a KDH nazval protikorupčnou alternatívou. Vo videu pripomína, že spolu predstavili osem kandidátov, na ktorých sa dohodli tak, aby bol v každom kraji jeden.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Iniciatíva Za slušné Slovensko klame, tvrdí Matovič

19:33 Iniciatíva Za slušné Slovensko klame, tvrdí Matovič

Záujem o zvolanie verejného zhromaždenia v súvislosti s 30. výročím Nežnej revolúcie prejavili okrem…