Gál: Už chápem pocity Čaputovej a Kisku, keď mali Beblavého za chrbtom

8. 10. 2019 16:56

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) poslal lídrovi strany SPOLU -OD Miroslavovi Beblavému skutočne tvrdý odkaz. Gál hovorí v prípade opozičného politika o alibizme a chválení sa cudzím perím.

Gál: Už chápem pocity Čaputovej a Kisku, keď mali Beblavého za chrbtom
Foto: TASR
Popis: Gábor Gál

Ako sme v pondelok informovali, šéf rezortu spravodlivosti avizoval, že podáva návrh na disciplinárne stíhanie sudkýň Moniky Jankovskej a Zuzany Maruniakovej. Chce pre ne trest dočasného pozastavenia výkonu funkcie sudcu.

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Jankovská mala podľa neho klamať, Maruniaková zase vydať sporné súdne rozhodnutie v prípade zmeniek TV Markíza.

Práve v súvislosti s rozhodnutím Gála podať podnet na spomínané sudkyne, Beblavý na sociálnej sieti v rovnaký deň uviedol, "že sa oplatí tlačiť na správnu vec." 

"Po dvoch mesiacoch zdržiavania a obhajovania bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej dnes minister Gál kapituloval. Konečne sa rozhodol urobiť to, čo bola jeho povinnosť a na čo sme ho v PS/SPOLU opakovane vyzývali," napísal Beblavý.

Zdroj: FB/Miroslav Beblavý

Vo svojom statuse opozičný politik otvorene vzniesol voči Gálovi výčitky, pričom ministra dokonca obvinil z klamstva. 

"Dobrá správa je, že pod verejným a politickým tlakom sa minister spravodlivosti dokázal rozhýbať. A prestal sa vyhovárať na zákonné prekážky, ktoré nikdy neexistovali. Je predsa neprijateľné a neobhájiteľné, aby na súdoch pôsobili ľudia podozriví z toho, že ich rozhodovanie cez štátnu tajomníčku ovplyvňoval mafián. Dnešným ústupkom minister spravodlivosti sám seba usvedčil z toho, že nehovoril pravdu. Nemusel čakať na trestné stíhanie podozrivých sudcov. Naopak, už dávno mohol proti ním konať - on aj súdna rada,"  uviedol včera Beblavý.

Gála slová lídra mimoparlamentnej strany podľa všetkého dosť nahnevali a tak vo svojej včerajšej reakcii Beblavého vôbec nešetril.

Zdroj: FB/Gábor Gál

"Dnes som na vlastnej koži pocítil alibizmus nového politika p.Beblavého. Presne ako keď vyskočil spoza chrbta novozvolenej prezidentky aj na sneme strany Andreja Kisku. Na mojom brífingu o podaní návrhu na disciplinárne stíhanie sa napriek tomu, že mal zostať na rokovaní Ústavnoprávneho výboru v parlamente, zjavil akože v sedačke za mnou a hneď mohol vyskočiť k novinárom a pochváliť sa, že koná on a jeho strana...hlúposť. Nič trápnejšie som za posledné obdobie nezažil, absolútne chápem pani prezidentku aj bývalého prezidenta Kisku. Tento pán poslanec vie len striehnuť na mediálnu pozornosť a chváliť sa cudzím perím," komentoval Gál Beblavého správanie.

Minister na záver vyjadril vďačnosť zamestnancom svojho rezortu, pričom si "kopol" do Beblavého" ešte raz: "Ďakujem mojej Sekcii pre dohľad, ktorá týždne analyzuje informácie odborne a nie pod tlakom neodborných politikov."

Podľa informácií Denníka N z údajnej komunikácie medzi Kočnerom a Monikou Jankovskou vyplýva, že mali spoločne ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza, kým boli iba civilným sporom.

Civilné konanie o zmenkách bolo prerušené po tom, ako boli Marian Kočner a Pavol Rusko obžalovaní z ich falšovania a marenia spravodlivosti. Jankovská však autenticitu tejto komunikácie odmieta.

Autor: Redakcia/TASR

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

0:05 Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) neurobil nič pre to, aby mali dôchodc…