Gaborčáková: V OĽaNO sú veci, s ktorými sa neviem stotožniť, sú proti môjmu vedomiu a svedomiu

18.6.2019 17:50

Poslankyňa parlamentu Anna Verešová, ktorá odchádza z klubu OĽaNO, si myslí, že hnutie nevyužilo úspech vo voľbách v rámci regiónov. "Ja s tými ľuďmi v regiónoch pracujem a mrzí ma, že nám odišlo mnoho skvelých ľudí a sú sklamaní," uviedla. Ďalšia odchádzajúca poslankyňa Soňa Gaborčáková chce podľa vlastných slov pracovať v subjekte, kde sa budú riešiť veci koncepčne a nie cez populistické návrhy.

Gaborčáková: V OĽaNO sú veci, s ktorými sa neviem stotožniť, sú proti môjmu vedomiu a svedomiu
Foto: Facebook/ Soňa Gaborčáková
Popis: Soňa Gaborčáková (OĽaNO - NOVA)

Ľudia v regiónoch sa podľa Verešovej chceli podieľať na ďalšom kreovaní, práci a vízii OĽaNO. "Vnútorne som vždy do klubu hovorila, aby sme využili tento úspech, aby sme hnutie zdemokratizovali, aby sme hlavne mali vedľa seba ľudí v regiónoch," skonštatovala.

Na snímke Anna Verešová, poslankyňa NR SR zdroj: TASR

Verešová doplnila, že o svojej politickej budúcnosti rozmýšľa. Zdôraznila však, že zatiaľ s nikým o spolupráci nerokovala a nepodieľala sa na žiadnych programoch. "Svoju politickú budúcnosť vidím jednoducho v pomoci rodinám, tak ako som to robila predtým," dodala. Verešová je šéfkou parlamentného ľudskoprávneho výboru, na tomto poste skončí.

Gaborčáková vidí v hnutí veci, s ktorými sa nedokáže stotožniť. Podľa nej by sa mali v sociálnej oblasti predkladať koncepčné návrhy. "Sú to veci, ktoré sú proti môjmu vedomiu a svedomiu. Napríklad v sociálnej oblasti, ak niekto navrhne obedy zadarmo, my navrhujeme teplé obedy. Musíme riešiť veci koncepčne, či je potrebné nastaviť systém tak, aby boli obedy, pre koho tie obedy potrebujeme, či to potrebujeme pre núdznych, chorých.

Treba navrhnúť vec koncepčne, nesmieme strieľať z buka do buka, mám rada koncepciu a systém vo veciach, som 20 rokov odborníčka a nemôžem poprieť sama seba," uviedla.

Gaborčáková sa do avizovanej strany exprezidenta SR Andreja Kisku Za ľudí nechystá. O svojej politickej budúcnosti potrebuje popremýšľať. Chce pracovať v subjekte, kde sa budú riešiť veci koncepčne a nebudú sa robiť populistické návrhy.

Anketa

Myslíte si, že Kiskova strana Za ľudí bude úspešná?

16%
84%
hlasovalo: 6123 ľudí

Okrem Verešovej a Gaborčákovej oznámili v utorok svoj odchod z klubu aj poslankyne Veronika Remišová a Elena Červeňáková a poslanec Jozef Lukáč. Všetci uviedli, že v budúcoročných parlamentných voľbách nebudú kandidovať za OĽaNO. Remišová sa v utorok vzdala postu predsedníčky poslaneckého klubu, zatiaľ sa k svojej politickej budúcnosti odmieta vyjadriť.

Spomína sa ako možná posila strany exprezidenta SR Andreja Kisku Za ľudí. Líder hnutia Igor Matovič v reakcii uviedol, že hnutie má slobodný poslanecký klub. Štyrom z piatich odchádzajúcich poslancov podľa Matoviča povedali, že už nebudú mať miesto na kandidátke do parlamentných volieb.

Dôvodom podľa neho je, že robili kampaň iným stranám pred eurovoľbami.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zverejnite všetky spisy, tvrdá výzva Haščáka vyšetrovateľom Gorily

16:31 Zverejnite všetky spisy, tvrdá výzva Haščáka vyšetrovateľom Gorily

Spolumajiteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák vyzýva orgány činné v trestnom konaní, ktoré vyšetrujú al…