Frešovi zvoní umieračik. SDKÚ sa topí v obrovských dlhoch

30. 3. 2016 14:12

Pamätáte si ešte takú stranu, že SDKÚ-DS? Po fiasku vo voľbách sa táto už mimoparlamentná stranička musí vysporiadať aj so svojou finančnou situáciou. Keďže strana vo voľbách nezískala ani tri percentá, nemá nárok ani na finančný príspevok od štátu.

Frešovi zvoní umieračik. SDKÚ sa topí v obrovských dlhoch
Foto: SITA
Popis: Šéf mimoparlamentnej SDKÚ-DS Pavel Frešo

Anketa

Ste spokojní, ako dopadli voľby?

37%
63%
hlasovalo: 1499 ľudí

Podľa článku na Aktuality.sk strana SDKÚ-DS zvažuje možnosť likvidácie. Nie je úplne vylúčené, že strane sa financie ešte podarí získať od podporovateľov. „Pravdepodobnosť takéhoto scenára je ale rovnako veľká ako získané preferencie strany v týchto voľbách,“ povedal politológ Jozef Lenč.

Za úver, ktorý si strana zobrala v Privatbanke, sa zaručil finančník Igor Rattaj z J&T. Rattaj sa však o peniaze neobáva, myslí si, že je to problém banky. „Navyše SDKÚ vlastní ešte nejaký hnuteľný majetok, z predaja ktorého by sa časť dlhu mohla splatiť,“ povedal Rattaj.

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo však tieto skutočnosti odmieta. „Považujem to za poburujúce. My sme čestní ľudia, ktorí splácajú svoje dlhy,“ povedal a dodal, že dlh sa im od čias Mikuláša Dzurindu podarilo znížiť. „Keď som prebral vedenie po Mikulášovi Dzurindovi, SDKÚ-DS dlhovalo takmer 4 milióny eur. Všetky peniaze, ktoré sme dostali od štátu, išli na splátky,“ povedal Frešo.

Frešo tiež oznámil, že strana si bude v najbližších mesiacoch voliť nové vedenie. Peter Húska, vedúci volebného štábu strany, tiež dodal, že SDKÚ-DS ešte očakáva posledný príspevok od štátu a vlastní aj budovu, takže úver má strana pokrytý.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

18:23 Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

Traja obvinení z trestného činu všeobecného ohrozenia v súvislosti s výbuchom plynu v jednom z prešo…