Frešo už rozpráva, čo bude robiť v budúcej vláde

5. 1. 2016 14:45

Ambíciou SDKÚ-DS v parlamentných voľbách je podľa predsedu strany Pavla Freša obhájiť záujmy strednej vrstvy v budúcej stredopravej vláde.

Frešo už rozpráva, čo bude robiť v budúcej vláde
Foto: SITA
Popis: Pavol Frešo
reklama

 „Nemáme žiadny iný cieľ,“ povedal. O tom, či sa jeho strana dostane vôbec do parlamentu, rozhodnú podľa neho voliči. „Budeme sa uchádzať o každý hlas. Budeme ponúkať svoj program a preň budeme chcieť získať podporu,“ konštatoval. Frešo verí, že po voľbách existuje šanca na vznik stredopravej vlády. „Keď si ľudia pozrú programy strán, ich kandidátky, históriu, šanca pre takú vládu je reálna. Po štyroch premrhaných rokoch vlády Smeru ľudia majú právo na to, aby došlo k zmene,“ povedal.

SDKÚ-DS sa v tomto volebnom období rozpadla. Frešo zostal jej jediným poslancom v NR SR. „Priznávam najväčší diel zodpovednosti za to, čo sa dialo v strane v tomto volebnom období. Snažil som sa SDKÚ pozdvihnúť z marazmu, v ktorom po voľbách v roku 2012 bola. Podarilo sa to v eurovoľbách, aj v župných voľbách. Teraz ideme do ďalších volieb s pokorou,“ vyhlásil. Podľa neho poslanci NR SR, ktorí z SDKÚ-DS odišli, išli zastupovať iné hodnoty ako tradičné hodnoty svojej strany. „Pri tých odchodoch vždy išlo o rozhodnutie konkrétneho človeka. SDKÚ-DS však zostala verná svojim hodnotám,“ zdôraznil.

Podľa Freša nikto zo strany neodišiel pre hodnotový spor. „Možno čakali, že budem na nich mäkší, že im niečo ponúknem. Neviem, ako som to mal urobiť inak a lepšie. Nemôžem však prijať zodpovednosť za to, keď niekto opustil hodnoty SDKÚ-DS a ide zastupovať iné hodnoty. SDKÚ-DS hodnoty nezmenila, zostali zachované,“ uviedol.

SDKÚ-DS v decembri 2013 opustila trojica poslancov Lucia Žitňanská, ktorá je dnes podpredsedníčkou v strane Most-Híd, Miroslav Beblavý, ktorý je v súčasnosti podpredsedom v Sieti a Magda Vášáryová. Pred letom 2014 odišli z SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. V novembri 2014 zo strany vystúpil Martin Fedor, ktorý je dnes v Sieti. V decembri 2014 z SDKÚ-DS odišli Jozef Mikuš, ktorý je v KDH, Eugen Jurzyca, ktorý pôsobí v SaS a Viliam Novotný je podpredsedom strany Šanca.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zatvorí COVID-19 ambulancie? ASL SR chce garanciu paušálnej 75-percentnej platby

11:24 Zatvorí COVID-19 ambulancie? ASL SR chce garanciu paušálnej 75-percentnej platby

Ak štát nepomôže ambulantnému sektoru, ambulancie sa začnú v dôsledku súčasnej situácie zatvárať. As…