Francúzsko plánuje posilniť protiteroristické opatrenia

13.7.2018 20:00

Francúzsko posilní protiteroristické opatrenia a plánuje vytvoriť aj nové jednotky na monitorovanie osôb odsúdených za terorizmus a ich zradikalizovaných spoluväzňov. Nové opatrenia zavádza krajina v záujme lepšej identifikácie extrémistov, u ktorých existuje riziko násilia, informuje agentúra AP.

Francúzsko plánuje posilniť protiteroristické opatrenia
Foto: TASR
Popis: príslušníci francúzskych policajných jednotiek na ulici v juhofrancúzskom meste Trebes.

Francúzsky premiér Édouard Philippe v piatok ohlásil 32 nových opatrení v rámci najnovšieho úsilia vlády odvrátiť hrozbu extrémistického násilia. Vo Francúzsku za uplynulé tri roky totiž došlo k viacerým útokom so smrteľnými následkami.

Plán vlády zahŕňa aj zriadenie nového úradu prokurátora pre terorizmus a koordináciu riadenia protiteroristických aktivít spolu s francúzskou vnútornou tajnou službou DGSI.

Návrh tiež vyzýva na zriadenie novej jednotky na monitorovanie odsúdencov za terorizmus a ich zradikalizovaných spoluväzňov, ako aj ďalšej jednotky v záujme identifikácie pohnútok radikálov vykonávať násilné činy, píše AP.

"Hrozba sa zvyšuje - musíme sa prispôsobiť," povedal Philippe.

V dôsledku extrémistických útokov zahynulo vo Francúzsku za uplynulé roky už najmenej 200 ľudí. Zvlášť prísne bezpečnostné opatrenia budú sprevádzať tohtoročné oslavy Dňa Bastily počas nadchádzajúceho víkendu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…