Fotky nahých amerických vojačiek. Škandál sa vyhrocuje

14. 3. 2017 10:40

Americkou námornou pechotou otriasa veľký škandál. Administratíva USA ju dokonca považuje za takú vážnu, že si na ňu posvieti samotný Pentagón. Hlavnú rolu v nej hrajú nahé vojačky.

Fotky nahých amerických vojačiek. Škandál sa vyhrocuje
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračné foto: vlajka USA

Príslušníci americkej námornej pechoty majú problém. Ukázalo sa totiž, že vojaci posielali na internet fotografie svojich kolegýň z jednotiek, a to iba v Evinom rúchu. Fotografie sa objavili napríklad na sociálnej sieti Facebook. Prezreli si ich desaťtisíce vojakov. Okrem toho vyšlo najavo, že škandál sa netýka len námorníctva, ale aj ďalších zložiek americkej armády.

Americký minister obrany James Mattis podľa BBC prisľúbil, že vo všetkých zložkách ozbrojených síl „podniknú zodpovedajúce kroky“.

Sťažnosť na vojakov pôvodne podalo menej ako desať príslušníčok ozbrojených síl amerického námorníctva. Generál Robert Neller preto vyjadril prianie, aby sa prihlásila každá žena, ktorá sa stala obeťou podobného neprijateľného správania zo strany vojakov-mužov. Pentagón zatiaľ nevie, koľkých žien sa tento incident týka a koľkí muži sú do škandálu zapojení.

Medzi vojačkami, ktoré sa prihlásili, je aj 23-ročná Erika Butnerová, ktorá na tlačovej konferencii po boku svojho právnika vyzvala aj ďalšie ženy, aby sa prihlásili; ak to neurobia, nemožno vraj vylúčiť, že americké ozbrojené sily zachváti v budúcnosti podobný škandál.

„Môžem vás uistiť, že toto správanie povedie k tomu, že sexuálne obťažovanie bude považované za normálne a môže sa zvrhnúť aj na páchanie sexuálneho násilia,“ varovala mladá vojačka, ktorá v ozbrojených silách USA slúžila štyri roky.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…