Finančná správa odkazuje SaS: Toto sú manipulatívne klamstvá!

19. 10. 2018 15:03

Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) očakáva, že finančná správa preverí podozrenia týkajúce sa možných podvodov s investičným zlatom na Slovensku. Upozornil na ne v piatok poslanec SaS Jozef Rajtár spolu s bývalým námestníkom generálneho riaditeľstva Colnej správy Petrom Cvikom.

Finančná správa odkazuje SaS: Toto sú manipulatívne klamstvá!
Foto: TASR
Popis: Poslanec SaS Jozef Rajtár

Rajtár zároveň vyzval Kažimíra, aby odvolal z funkcie šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa, nakoľko jeho úrad by mal údajne tieto obchody prehliadať. "Stále musím pripomínať predstaviteľom opozície, že musia vnímať zákony. Tie hovoria o tom, že finančná správa je samostatná. Náš vzťah je cez tvorbu zákonov, kvôli odporúčaniam, metodológii a menujem prezidenta, resp. prezidentku finančnej správy. To je asi tak všetko," reagoval na tlačovej konferencii Kažimír.

Šéf rezortu financií však dúfa, že finančná správa podozrenia preverí. "Predpokladám, že finančná správa na takéto odhalenie, lebo tých je tu stále niekoľko, bude reagovať. Bude zaujímavé, aký bude výsledok a pevne verím, že ak by to nebola pravda, tak sa dotyční ospravedlnia, lebo neustále nahlodávajú dôveryhodnosť tej inštitúcie. Ak to je pravda, tak to treba vyšetriť a chytiť tých ľudí, ktorí sa na tom podieľajú, alebo to prehliadajú," dodal Kažimír.

Manipulatívne klamstvá?

Prezentované informácie sa podľa finančnej správy nezakladajú na pravdivých skutočnostiach. "Finančná správa sa ostro ohradzuje voči nepravdivým a manipulatívnym klamstvám, ktoré prezentovala SaS," uviedla v reakcii hovorkyňa daniarov Ivana Skokanová.

Pripomenula, že obchodníkom s investičným zlatom nevzniká v súvislosti s obchodovaním s touto komoditou nadmerný odpočet, keďže obchodovanie s investičným zlatom je oslobodené od DPH. Takisto vyšetrovanie tejto problematiky nepatrí do kompetencií KÚFS.

"Vyzývame účastníkov tlačovej besedy, aby si pred tým, ako začnú šíriť účelovo nepravdivé informácie, naštudovali príslušnú daňovú aj kompetenčnú legislatívu a dôrazne žiadame o vynechanie finančnej správy z účelových fabulácií. Prezentované informácie vnímame ako osobný, ničím nepodložený, útok na osobu riaditeľa KÚFS," dodala Skokanová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

16:40 Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol v súvislosti s utorkovou (28. 1.) akciou …