Ficovi s Kaliňákom bude ešte poriadne horúco. Politikov bojová nálada ani po proteste neopúšťa. Chystajú ďalší?

21. 6. 2016 11:15

Ulicu, na ktorej sídli budova Bonaparte, včera zablokoval dav ľudí, ktorí protestovali proti vláde Roberta Fica. Okrem premiéra im najviac ležal v žalúdku aj minister vnútra Robert Kaliňák. Protestu sa zúčastnilo aj množstvo opozičných politikov, ktorých bojová nálada neopustila ani na druhý deň.

Ficovi s Kaliňákom bude ešte poriadne horúco. Politikov bojová nálada ani po proteste neopúšťa. Chystajú ďalší?
Foto: Peter Števkov
Popis: Protest občanov pred bytom premiéra Roberta Fica

Protestu, ktorý sa uskutočnil pred bytovým komplexom Bonaparte, sa zúčastnilo obrovské množstvo ľudí. ParlamentnéListy.sk dianie sledovali priamo na mieste, viac si môžete prečítať TU. K organizátorom masovej demonštrácie patrili aj opoziční politici a to najmä zo Sulíkovej SaS a Matovičovej OĽaNO. Odhodlanie poslancov neopustilo ani na druhý deň a sociálne siete sú aj dnes plné ostrých vyjadrení na adresu ministra vnútra Roberta Kaliňáka, premiéra Roberta Fica či kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka. K opozičným stranám sa pripojil aj líder KDH Alojz Hlina či Ľudovít Kaník.

„Bolo úžasne. A tí, ktorí ste boli, úžasní ste boli. Tí, ktorí ste s nami boli duchom prítomní, dík za palcodržanie,“ vyjadril svoju spokojnosť s hojnou účasťou na proteste Igor Matovič. Podľa neho premiér ešte takúto verejnú hanbu nezažil a mal by sa už odhodlať k odvolaniu ministra vnútra Kaliňáka a k vysťahovaniu z kontroverzného bytu. „Ak to neurobí, vidíme sa v pondelok na tom istom mieste. Máte silu si Slovensko zachrániť. Pokojná revolúcia sa začala,“ dodáva líder OĽaNO.

Zdroj: Facebook/Igor Matovic

„Na tento míting som neprišiel preto, aby som si len tak zakričal, nevyvolával som žiadne tzv. protivládne vášne: iba som zhrnul, že premiér žije v byte, ktorého nájom je očividne tretinovým voči trhovej cene: tzn. že je protiprávnym darom, ktorý prijíma od veľmi nevhodnej osoby (Bašternák) a ktorý neoznamuje výboru pre nezlučiteľnosť záujmov,“ myslí si Ján Budaj a dodáva, že premiérovo konanie je neakceptovateľné rovnako ako kroky Roberta Kaliňáka. „Hoci títo dvaja páni nie sú fyzicky starí, mentálne patria do bývalej éry. Do éry, v ktorej platili dve ´železné zásady´, ktorými sa títo dvaja riadia doposiaľ: že kto nekradne, okráda svoju rodinu a že ruka ruku umýva. Takejto vrchnosti ľudia dali STOP už v roku ´89 a ešte raz v roku ´98,“ prirovnáva vládnych činiteľov k režimu spred roku 1989. Budaj si tiež myslí, že občania majú právo brániť slobodu vo svojej krajine.

Zdroj: Facebook/Jan Budaj

„ Škandál je, že máme vo vláde ľudí, ktorí nedokážu vysvetliť svoje obrovské príjmy,“ rozhorčene píše poslankyňa za SaS Jana Kiššová. „ Škandál je, že najvyšší predstavitelia vlády čelia tak vážnym podozreniam, ktoré mesiace nedokážu dôveryhodne vysvetliť. Hanba je, že ich vyšetrujú ich podriadení a tvária sa, že to nie je konflikt záujmov,“ myslí si poslankyňa a dodáva, že ľudia prišli pred Bonaparte premiérovi povedať aby z nich už viac nerobil blbcov.

Zdroj: Facebook/Jana Kiššová, poslankyňa NR SR - SaS

Svoje dojmy zo včerajšieho protestu zosumarizoval aj Daniel Lipšic. „Včera som si znovu uvedomil, aký odlišný je ten náš svet od sveta R. Fica a jeho zlepenca oligarchov,“ hodnotí poslanec premiérovu reakciu na protesty. Viac o tom, ako Robert Fico na demonštráciu zareagoval, PL.sk písali TU. „Včera prišli ľudia spontánne a slušne povedať, v akej krajine chcú žiť. Neboli navezení autobusmi na laserovú šou, Martina Nikodýma a mokré bagety. To je však niečo, čo je mimo pochop premiéra tejto krajiny,“ nešetrí kritikou právnik, ktorý všetkým podporovateľom protestu na záver poďakoval.

Zdroj: Facebook/Daniel Lipšic

K protestu sa pripojil aj Ľudo Kaník, ktorý fanúšikov na Facebooku pozval aj na ďalší protest, ktorý sa bude konať 23. júna o 17. h na Námestí SNP.

Zdroj: Facebook/Ludo Kanik

„Ďakujem že ste prišli. Dnes nikto v tejto krajine neverí, že 12 miliónov sa dá zaplatiť v hotovosti a dnes nik neverí, že je normálne kúpiť byty za 1 euro, potom tie isté byty predať za 12 miliónov a opätovne ich predať za 1,3 milióna a popritom získať od štátu 2 milióny na odpočte DPH,“ napísala Veronika Remišová z OĽaNO a vo svojom statuse opäť podrobne vysvetlila, ako sa kauza s bytmi a údajnými daňovými podvodmi vyvíjala. „Toto nevyzerá ako čestné podnikanie, preto vyzývam, pán Fico, odvolajte pána Kaliňáka a neohrozujte naše predsedníctvo v Európskej únii takýmito kauzami,“ dodala poslankyňa.

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…