Ficov boj proti korupcii? Sulík sa zahnal a to, čo od neho schytal premiér, si nezlizol ešte ani Brusel

21. 4. 2017 11:42

Za Fica uzrelo svetlo sveta vyše 150 korupčných káuz od zháňania peňazí vlastnou hlavou až po bývanie v Bonaparte a tento Robert Fico ide bez štipky hanby slušným ľuďom rozprávať o tom, ako on bojuje proti korupcii. Cynické divadlo, udrel Sulík.

Ficov boj proti korupcii? Sulík sa zahnal a to, čo od neho schytal premiér, si nezlizol ešte ani Brusel
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

Líder liberálov Richard Sulík sa vo svojom komentári na hnonline poriadne pustil do premiéra Roberta Fica. Podľa Sulíka by bolo zaujímavým experimentom nahliadnuť do premiérovej duše. Možno by sme sa totiž: „Konečne dozvedeli, čo vedie dospelého súdneho a úspešného človeka k tomu, aby po tom, čo 10 rokov výdatne pomáhal korupcii a rozkrádaniu, s plnou vážnosťou začal tvrdiť, že teraz už naozaj proti nej bojuje. Je to panický strach, pomätenie či úplná strata čo len štipky hanby?“ zamyslel sa predseda opozičnej SaS.

Za Ficovej éry podľa lídra liberálov uzrelo svetlo sveta viac ako 150 korupčných káuz. Vypichol pritom začiatok Smeru a Ficovo zháňanie peňazí vlastnou hlavou, pitie koly na Vazovovej, úplatky v alobale či bývanie v Bonaparte. Za „intímne miesta“ pritom premiéra podľa Sulíkových slov držia viacerí kontroverzní slovenskí oligarchovia a premiérovi spolupracovníci sú zametač nepríjemných káuz Kováčik a minister Kaliňák, vyšetrovaný pre daňové podvody. Ficovo rozprávanie o tom, ako bojuje proti korupcii, preto Sulík označil za cynické divadlo a chápal by ho maximálne tak keby išlo o vtip, ktorý premiér rozpráva na mítingu MDŽ.

Vyjadril zároveň svoje prekvapenie z toho, že premiérovi pomáhajú pri tomto „cynickom divadle“ aj mimovládne organizácie ako Transparency International, Fair-play a Zastavme korupciu. „Chápem, že ak ich premiér pozve na úrad vlády, tak pozvanie prijmú. Ale ísť s Ficom predkladať nejaké návrhy na zlepšenie zákona o oznamovateľoch korupcie po tom, čo prakticky všetci oznamovatelia za Fica boli poťahovaní vrátane slečny Hlávkovej, ktorá bola vyhlásená div že nie za nepriateľa štátu, lebo upozornila na dohadzovanie štátnych zákaziek na ministerstve zahraničných vecí, je smiešne,“ zhodnotil saskár. „Ako keby nevedeli, že starého psa novým kúskom nenaučíš.“

A nakoniec Sulík ani nerozumie, proti akej korupcii to vlastne chce premiér bojovať, keď predsa jeden z jeho najbližších spolupracovníkov Kaliňák prednedávnom svätosväte tvrdil, že tu žiadna neexistuje.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

17:33 V prípade výbuchu bytovky v Prešove sú obvinení traja ľudia. Vypočúvajú ich od rána

Traja ľudia, ktorých polícia obvinila v súvislosti s piatkovým (6. 12.) výbuchom plynu v jednom z pr…