Fico sa topí v problémoch

13.9.2016 12:30

Len politická karma? Komentátor Lukáš Krivošík rozobral tri problémy, ktoré určite znepríjemnia život Ficovi počas nadchádzajúceho európskeho summitu lídrov EÚ.

Fico sa topí v problémoch
Foto: TASR
Popis: Súčasná koalícia neprežíva úplne pokojné obdobie

Už v piatok čaká Bratislavu, respektíve celú našu krajinu, významná udalosť – spoločný summit prezidentov a predsedov vlád EÚ. Ako naschvál pre vládnu koalíciu prenikli práve v týchto dňoch na verejnosť tri problematické záležitosti, ktoré Ficovi a spol. rozhodne na pokojnom spánku nepridajú.

Podrobne sa na „balíček problémov“ pozrel vo svojom komentári redaktor portálu Aktuality.sk Lukáš Krivošík.

Pálčivá Galanta

Ako prvý Krivošík bližšie rozanalyzoval azda momentálne najpálčivejšiu kauzu, ktorá otriasa Slovenskom, konkrétne prípad údajného sexuálneho zneužívania v resocializačnom zariadení v Galante.

„Pokiaľ sa skutočne potvrdí, že veci sa stali tak, ako medializovala poslankyňa Natália Blahová, pre vládu môže ísť ešte o väčší problém, než aký sa v lete točil okolo ministra vnútra. Tamto malo totiž ísť ´len´ o peniaze, tu ide o deti,“ usudzuje Krivošík.

Parkovací strašiak

Rozruch, hoci nie taký ako predchádzajúci prípad, vyvolal aj aktivista Martin Daňo, ktorý mal konflikt s políciou počas zasadania mestského zastupiteľstva v Košiciach. Zábery unikajúceho Daňa, ako skáče po rokovacích laviciach, sa včera stali krátkodobým hitom internetu.

Čo je však dôležitejšie, Košičania nie sú spokojní s tým, ako sa v meste (ne)riešia problémy s parkovaním. To môže stáť nielen primátorské kreslo Richarda Rašiho, ale môže znamenať tiež celkové oslabenie Smeru v Košiciach, respektíve na východe krajiny.

Štrajkujúci kantori

Poslednou časťou skladačky súčasných problémov je pre vládnucu koalíciu čerstvý stupňovaný štrajk učiteľov, ktorí poukazujú nielen na nízke platové ohodnotenie, ale aj na množstvo ďalších nedostatkov.

„Je iróniou, že štrajk učiteľov je až kdesi v pozadí medializovaných udalostí. Za kauzami, škandálmi a škandálikmi. Od fungovania školstva sa totiž bude odvíjať, čo túto krajinu bude živiť o desať – dvadsať rokov," tvrdí Krivošík a dodáva: „Na vládu to padá z každej strany. Niekto by povedal, že sa jej len vracia všetko ako bumerang."

Nespokojní učitelia vyšli tento rok už aj niekoľkokrát do ulíc. Foto: TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Kamoš, Ivo, Obočiarovci, RF... Kto je kto v Kočnerových motákoch?

14:20 Kamoš, Ivo, Obočiarovci, RF... Kto je kto v Kočnerových motákoch?

Nedávno médiami obehla informácia, že Marian Kočner, ktorý v súčasnosti sedí za kauzu zmenky, sa z v…